Choinka, gwiazdor i… emocje kręglarskie – podsumowanie Turnieju Gwiazdkowego 2011

Wprawdzie pogoda ani trochę nie wskazuje na to, że już za kilka dni nadejdą święta Bożego Narodzenia, ale o odpowiednią oprawę i atmosferę postarali się organizatorzy, zawodnicy, kibice podczas Turnieju Gwiazdkowego – Wronki 2011 w sobotę 17 grudnia.
Przechodząc do opisu głównej części, czyli rywalizacji na torach. Gry eliminacyjne rozpoczęły się już o godzinie 8 rano i potrwały do godziny 15. Graliśmy systemem 4×15 rzutów do pełnych. Na starcie stanęło 38 mężczyzn i 11 kobiet. Do finałów, które rozpoczęły się o godzinie 15.15 awansowało 16 najlepszych mężczyzn i 8 kobiet z eliminacji. Wśród panów prowadził doświadczony i ograny już we wronieckich turniejach Wiesław Musiał (376) tuż przed juniorem młodszym z KK Dziewiątka Michałem Pajorem (375). Stawka finalistów była dość wyrównana, co gwarantowało emocje do ostatnich rzutów. Tak też było, choć końcowy triumf przyszedł dość szybko i wyraźnie do Michała Pajora, który w finale zagrał 186 (2×15 pełnych) i zdystansował dalszą część stawki. O miejsca 2-3 walka była niezwykle zacięta. Dość powiedzieć, że zawodników z miejsc 3-8 dzieliły zaledwie 3 kręgle! Ostatecznie drugie miejsce w turnieju zajął Piotr Mania (550) a trzeci był Edwin Marciniak (548).Kobiety w finale walczyły w zasadzie już 'tylko’ o drugie miejsce, bo liderka po eliminacjach Izabela Cwojdzińska (386) uzyskała dość dużą przewagę. Różnice pomiędzy poszczególnymi miejscami były dość znaczne. Zwyciężczynią Turnieju Gwiazdkowego została właśnie Iza Cwojdzińska ze znakomitym wynikiem 568. Druga pozycja dla Teresy Kowalskiej (545) a ostatnim rzutem na podium wskoczyła Jadwiga Wojcieszak (532) pokonując świetnie finiszującą wcześniej (104 na ostatnim torze) Bogusię Ułasewicz. Komplet wyników pod linkiem poniżej.

Przez cały Turniej na kręgielni panowała miła atmosfera, była oczywiście przystrojona choinka, w tle można było usłyszeć świąteczne przeboje muzyczne a dla zawodników przygotowany został świąteczny bufet: nie zabrakło w nim rybki po grecku, makowca i innych przysmaków.

Sympatyczna niespodzianka czekała na najlepszych zawodników Turnieju. Dekoracje przeprowadził sam Święty Mikołaj! Oczywiście nie zabrakło atrakcyjnych nagród (prezentów) i pucharów dla zawodników z miejsc 1-4. Gwiazdor miał nawet przygotowane rózgi, ale wszyscy zgromadzeni na wronieckiej kręgielni okazali się być niezwykle grzeczni 🙂

Turniej zorganizowany przez KK Dziewiątka Wronki zakończył się sukcesem a nad jego sprawnym przebiegiem czuwali Maciej Kląskała, Edyta Kląskała i Mateusz Borowski.

 

Wyniki Turnieju Gwiazdkowego – Wronki 2011