Mateusz potrójnym Mistrzem Polski Młodzików

Pierwsze Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek rozegrane na obiekcie K.K. „Dziewiątka” Wronki dostarczyły wszystkim uczestnikom dużej dawki „sportowej adrenaliny”. Podczas trzydniowych zawodów wroniecka kręgielnia gościła 70 zawodników, reprezentujących 11 klubów: KS Polonia 1912 Leszno, KS Alfa-Vector Tarnowo Podgórne, OSiR Vector Tarnowo Podgórne, MLKS Tucholanka Tuchola, KS Start Gostyń, TPK Wejherowo, TKKF Platan Pleszew, TKKF Dębinki Gdańsk, KS Zatoka Puck, KS Czarna Kula Poznań oraz K.K. „Dziewiątka” Wronki.

Gry eliminacyjne (piątkowe i sobotnie) były równocześnie turniejem drużynowym oraz par, w kategoriach młodziczek i młodzików. Ten etap zawodów przyniósł naszemu klubowi aż 5 medali (2 złota, 2 srebra i 1 brąz).
Na podium Mistrzostw Polski wśród drużyn Młodziczek stanęły aż dwie nasze, zdobywając srebrny i brązowy medal. Zwyciężyła drużyna Polonii 1912 Leszno, która przy okazji odebrała Rekord Polski naszym dziewczętom, który od tego weekendu wynosi 2001 kręgli.
Wśród Młodzików, po cichutku liczyliśmy na dobry występ drużynowy i się nie zawiedliśmy. Nasz team w składzie: Kląskała, Machaj, Palacz, Ruszczyk zdeklasowali swoich rywali, ogrywając ich o blisko 100 kręgli. Dużą niespodzianką jest na pewno brak wśród medalistów drużyny z Leszna.

Nie zabrakło emocji również w turnieju par a przede wszystkim szczęśliwego rozstrzygnięcia. Wśród młodziczek podobnie jak w drużynówce zwyciężyły leszczynianki, bijąc również Rekord Polski (1014). Co ciekawe, druga para, zawodniczki Dziewiątki Wronki (Julia Brodziszewska i Patrycja Grzelak)  również uzyskały lepszy wynik niż dotychczasowy rekord lecz o 4 kręgle słabszy od zwyciężczyń.
Więcej szczęścia przyniósł nam turniej par młodzików, drugie złoto dla Wronek zdobyli Mateusz Kląskała z Bartkiem Ruszczykiem, ogrywając znów zdecydowanie parę leszczyńską i gostyńską.

Do niedzielnych finałów indywidualnych, po pięknej sportowej walce zakwalifikowało się 12 młodzików i 12 młodziczek. Finały zapowiadały się niezwykle emocjonująco szczególnie, iż awans wywalczyło 7 wronieckich kręglarzy. Jako pierwsze, do rywalizacji o miejsca medalowe przystąpiły dziewczęta. W tej kategorii najwyższy poziom kręglarski zaprezentowała Natalia Włodarczyk z KS Polonia 1912 Leszno uzyskując łączny wynik 1029 kręgli (704P+325Zb). Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka reprezentująca również Leszno – Dorota Kwapisz z wynikiem 1001 kręgli (747P+254Zb). Miejsce na trzecim stopniu podium wywalczyła zawodniczka z „Dziewiątki” Wronki Patrycja Grzelak uzyskując wynik 1000 kręgli (668P+312Zb), która przegrała srebro ostatnim 240 rzutem – i oto piękno sportowej rywalizacji.

Wśród młodzików bezkonkurencyjny okazał się nasz klubowy wychowanek Mateusz Kląskała, który po koncertowej grze uzyskał wynik 1082 (713 +369Zb) i stanął na najwyższym stopniu podium otrzymując tytuł Mistrza Polski Młodzików!!! Srebro wywalczył Damian Kaźmierczak reprezentujący TKKF Platan Pleszew z 1016 kręglami (688P+328Zb), a brąz Maciej Kozłowski z OSiR-u Vector Tarnowo Podgórne z wynikiem 1015 kręgli (706Z + 309Zb).

Najlepsi zawodnicy udekorowani zostali przez Prezesa Polskiego Związku Kręglarskiego Bernarda Brońskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Wronki Mirosława Wieczora oraz Prezesa K.K. „Dziewiątka” Wronki Macieja Kląskałę. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: organizator Maciej Kląskała, sędzia główny Mateusz Borowski oraz sędziowie w składzie Iwona Pacholczyk, Leszek Woźniak, Marcin Grzesiak.

Podsumowując zawody można uznać, że poziom był zróżnicowany ale zwycięzcy indywidualni Natalia Włodarczyk oraz wronczanin Mateusz Kląskała (zdobywając komplet złotych medali – 3 – ind., para, drużyna) okazali się bardzo skuteczni a wyniki jakie uzyskali dają im prawo gry na przyszłorocznym Indywidualnym Pucharze Świata, który rozegrany zostanie w niemieckim Bautzen.

Komplet wyników Mistrzostw Polski Młodzików

ALBUM ZDJĘĆ z Mistrzostw Polski Modzików

Opiekun reprezentacji:
Piotr Rybarczyk