Juniorki z Wronek na meczu Czechy – Polska

Marta Woźniak i Marta Duszyńska wzięły udział w meczu reprezentacji Polski juniorek z rówieśniczkami z Czech. Sparing oraz gry tandemów mieszanych rozegrano 12-13 listopada w czeskim Nachodzie.

W sobotnich meczach reprezentacji juniorów i juniorek zagrały pełne składy – po 8 powołanych zawodników. Nasze juniorki uzyskały wprawdzie wyższy wynik w kręglach (4294 przy 4289 rywalek), ale przegrały sześć z ośmiu pojedynków (system jak w lidze) i mecz zakończył się wynikiem 6:4. Dla nas istotne jest, że niezłe rezultaty uzyskały zawodniczki KK Dziewiątki Wronki. Marta Woźniak zagrała 544 (uległa 1:3 w torach), Marta Duszyńska 555 (wygrała swój pojedynek 3:1). Najwyższy rezultat indywidualny w meczu to 566, widać więc, że wyniki naszych juniorek są pozytywne. Reprezentacja juniorów przegrała z gospodarzami 7:3.

W niedzielnych mixtach Marta Duszyńska w parze z Sebastianem Piosikiem przegrała w 1 rundzie 0:2 z mixtem czeskim. Dużo lepiej zaprezentowała się Marta Woźniak z Filipem Glapiakiem. Tandem ten dotarł aż do finału, ulegając w nim 0:2 Czechom. Po drodze Marta i Filip wygrali trzy pojedynki – wszystkie tzw. rzutami zwycięstwa po wcześniejszych remisach 1:1 w torach.