Zmienne szczęście Wronczan w 1 lidze

Ze zmiennym szczęście wystartowały drużyny KK Dziewiątki Wronki w drugiej kolejce rozgrywek 1 ligi PZK. Choć prawdę powiedziawszy, to obie drużyny powtórzyły swoje pozycje z pierwszego turnieju, więc o niespodziankach: in plus czy in minus nie można mówić.

Drugi turniej w grupie A rozegrano w Tarnowie Podgórnym. Niestety na starcie nie stanął zespół Zatoki Puck II. Rywalizowały więc tylko trzy drużyny, co nie znaczy, że emocji i dobrych wyników zabrakło.

W turnieju z dość dużą przewagą zwyciężyli zawodnicy KK Dziewiątka Wronki I. Na bardzo dobry wynik 2173 złożyło się: 513 punktów Leszka Dopierały, 575 Tomka Cyrana, 550 Patryka Janickiego i 535 Jacka Nykiela (rezerwowym był Kornel Ratajczak). Wyniki, tymbardziej jak na 1 ligę, robią wrażenie. Cieszy świetna postawa Tomasza Cyrana (aż żal, że brakuje go w drużynie Superligowej) oraz wynik debiutującego w tych rozgrywkach młodego Patryka Janickiego. Drugie miejsce w turnieju zajęła ekipa KS Czarna Kula Poznań III, w barwach której wystąpiła najskuteczniejsza zawodniczka turnieju Barbara Danek (576). Trzecie miejsce i 2 punkty do tabeli ligowej zdobyli gospodarze turnieju OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Tu wyróżniła się zdecydowanie Bogusława Ułasewicz, zdobywczyni 557 punktów (Panie górą w Tarnowie!). Po dwóch turniejach w grupie z kompletem 8 pkt prowadzi zespół z Wronek.

Drugi zespół z Wronek walczy w grupie D. Niestety, podobnie jak w pierwszym turnieju, tak i w drugiej kolejce rozegranej na obiekcie we Wronkach zajął on 4 miejsce. Tym razem zabrakło nieco szczęścia. Do drugiej pozycji w turnieju wronczanie stracili zaledwie 6 kręgli, do trzeciej 3! Śćisk na miejscach 2-4 był ogromny, ale zwycięzca turnieju był daleko daleko z przodu. Czarna Kula Poznań II zdeklasowała rywali, uzyskując wynik 2191. Klasą sam dla siebie był doświadczony na torach całej Europy Krzysztof Kamiński – 593 punkty. W naszym zespole dobrze spisali się Leszek Kowalski (544) i Tomasz Pajor (531). Michał Pajor uzyskał 501 a Paweł Skóra na zmianę z Leszkiem Woźniakiem 498 kręgli. W tabeli po dwóch turniejach prowadzi Czarna Kula Poznań II (7 pkt).

W grupie B zdecydowane zwycięstwo gospodarzy z Raciborza, przed Polonią Leszno, SGLK Gostyń i Łaziskami. Wyróżniającymi się zawodnikami byli Jerzy Kwaśny i Maciej Basista (Racibórz) oraz Zbigniew Klimański (Gostyń). W tabeli prowadzi Polonia 1912 Leszno (7pkt).

Grupa C przyniosła najwięcej emocji, jeśli chodzi o zwycięstwo w turnieju. Gospodarze – Czarna Kula Poznań I, uzyskali tyle samo kręgli co drużyna Wrzosu Sieraków: 2027. O zwycięstwie zawodników z Sierakowa zadecydowały lepsze zbierane i to oni zainkasowali 4 punkty do tabeli ligowej. Trzecie miejsce w turnieju (z dużą stratą) zajęła KS Wejherowianka. Grupa ta, po wycofaniu się z rozgrywek KS Tuchola, składa się z trzech drużyn. Na indywidualne pochwały zasłużył tu jedynie Jarosław Kramer z Sierakowa (559), który już po raz drugi był najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju. Pozostałe rezultaty zawodów w Poznaniu były dość przeciętne. W tabeli Wrzos i Czarna Kula mają po 7 pkt.