Natalia triumfuje…

II Puchar Rzemiosła zgromadził 65 uczestników, którzy w minimy weekend odwiedzili wroniecką kręgielnię… Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, co podkreślali wszyscy, którzy oglądali poczynania najlepszych… Dla wronieckiego klubu najważniejsze, że obok sprawnie przygotowanej i przeprowadzonej imprezy mieliśmy też dużo zadowolenia z powodu zwycięstwa Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz

Eliminacje rozpoczęły się już w czwartek i trwały do soboty wieczór. W tej fazie padło wiele wartościowych wyników. Oczywiście wyższy poziom oglądaliśmy wśród panów, gdzie zobaczyliśmy sześć gier powyżej 600 kręgli. Najwyżej zagrał Michał Grędziak z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (648) ale również imponująco rzucili jego koledzy klubowi – Jarosław Bonk (630) i Leszek Torka (620). Ogólnie wśród panów dominację w polskich kręglach potwierdziły dwa kluby Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i Polonia 1912 Leszno. Ostatecznie po pięknym finale, trzymającym w napięciu do samego w pierwszej siódemce klasyfikacji końcowej mieliśmy czterech „Alfiarzy” i trzech „Polonistów”. Podkreślić należy, że tym razem całe podium należało jednak do zawodników z Tarnowa Podgórnego. Zwyciężył Michał Grędziak, przed Leszkiem Torką i Jarosławem Bonkiem ale w finałowej grze sytuacja zmieniała się w każdej trzydziestce, co mogło się podobać. Tuż za podium stanął Michał Szulc z Leszna. Cała czwórka w obu grach przekroczyła wyraźnie granicę sześciuset punktów. Dla nas miłym zaskoczeniem i była równa gra Jarka Maćkowiaka (594 i 587) co dało mu ósmą pozycję. W finałowej szesnastce znaleźli się jeszcze Bartosz Krug (10 pozycja) i Michał Pajor (12 pozycja).

Więcej radości mieliśmy wśród kobiet, gdzie rywalizacja klubowa była już bardziej mieszana. W czołówce po eliminacjach były reprezentantki różnych klubów. Poziom sportowy mógł również zadowolić przybyłych trenerów Kadry Narodowej – Ryszarda Bonka i Jacka Klabińskiego.

W eliminacjach najlepszy rezultat uzyskała Natalia Postrożny z Gdańska, jako jedyna uzyskując dokładnie 600 kręgli. Przewaga nad pozostałym rywalkami wydawała się spora ale w kobiecej rywalizacji można zawsze spodziewać się przetasowań. Druga była Agnieszka Kowalska również z Dębinek Gdańsk (571), na trzecim Ewa Iwicka z Tucholanki Tuchola (567). Na czwartej pozycji nasza reprezentantka Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz (559). W niedzielnym finale większość zawodniczek grała nieznacznie mniej lub na podobnym poziomie co w eliminacjach. Wyjątkiem był występ Asi Neczyńskiej, która znacznie poprawiła poziom swojej gry, co dało jej awans na piątą pozycję. Lepiej zagrała też Ewa Iwicka, która ze względu na obowiązki zawodowe zagrała we wcześniejszym bloku. Jej finałowe 581 kręgli dało jej prowadzenie i realną szansę na podium. W ostatnim bloku zawodów od początku nasza zawodniczka rozpoczęła pogoń za liderką po eliminacjach. Z toru na tor przewaga się zmniejszała i w ostatniej trzydziestce udało się zniwelować straty i ostatecznie z bardzo dobrym rezultatem finału 596 kręgli wygrać turniej. Natalia Postrożny spadła na drugie miejsce, ze stratą 4 kręgli. Ewa Iwicka ostatecznie zajęła pozycję na trzecim stopniu podium, ze stratą 7 kręgli do zwycięskiej Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz. W finale mieliśmy jeszcze drugą z naszych Beatę Śmiglak, która zajęła dwunaste miejsce.

Na zakończeniu gościliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Wronki – Mirosława Wieczora, współgospodarza zawodów – Starszego Cechu Rzemiosł Różnych – Romana Nawrota oraz Prezesa SKK PZkręgl. – Przemysława Spychaja. Wszyscy chwalili organizatorów za dobre przygotowanie zawodów i za pomysł upamiętniania wronieckich rzemieślników w ten sposób. Jednogłośnie wszyscy deklarowali chęć kontynuowania tej imprezy w następnym roku. Ceremonię zakończenia poprowadził Prezes Dziewiątka-Amica – Maciej Kląskała, który między innymi podziękował wszystkim, którzy wsparli go w organizacji turnieju i w jego sprawnym przeprowadzeniu. Mirosław Wieczór zamknął zawody, wyrażając nadzieję, że dalej we Wronkach sport kręglarski będzie się promowany przez organizację takich turniejów.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE