Dwa medale seniorskie dla Wronek

Z dwoma medalami wróciła Dziewiątka-Amica w kategorii seniorów. Na medal srebrny i tytuł Wicemistrza Polski zapracował Bartek Krug, który jeszcze kilka tygodni wcześniej nie myślał pewnie o tak wysokiej pozycji. Forma nie była taka by myśleć o medalach, jednak te przepracowane kilka tygodni dało sukces.

Bartek grał świetnie od początku. Już w pierwszym starcie jego 612 dało możliwość w parze z Piotrem Kielibą (582) walki o medal brązowy. Z takim właśnie kolorem medalu nasi zawodnicy zakończyli rywalizację w turnieju par.

W pierwszej fazie turnieju dobrze zagrało jeszcze kilku zawodników Dziewiątki-Amica. Tomasz Pajor zagrał najlepiej z wronczan (614), Bartek Ruszczyk z wynikiem 592 kręgle zajmował również miejsce w czołówce. Dobry start zaliczył również Gracjan Machaj (571) co dało awans do półfinału. Niestety w półfinałach ze strony wronczan można wyróżnić już tylko Bartka Ruszczyka i Bartka Kruga. Ten pierwszy z wynikiem 563 do finału (top 6) już nie awansował ale miejsce ósme w seniorskim czampionacie na pewno cieszy. Bartek Krug zapewnił sobie awans do ścisłego finału a tu również grał na dobrym poziomie i ostatecznie zdobył tytuł Wicemistrza.

Z kategorii seniorek wyróżnić można jedynie Julię Brodziszewską, która awansowała do półfinału a do finału zabrakło niewiele. Ostatecznie Julia zakończyła zawody na miejscu siódmym. W parze Julii Brodziszewskiej z Patrycją Grzelak nasz duet zajął miejsce piąte.

WYNIKI KOŃCOWE