4 medale Mistrzostw Polski U-18

W Tucholi rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych. Były to mistrzostwa z kilkoma zaskakującymi dla nas rozstrzygnięciami – zarówno in plus jak i in minus.

W pierwszym dniu rozegrano turniej drużynowy i par, które były również grą eliminacyjną indywidualnie. Tutaj pewnie liczyliśmy na medale. Niestety skończyło się tylko dwoma medalami brązowymi. Nie będzie chyba przesady, że liczyliśmy na więcej. Medale zdobyły dziewczęta w drużynie i również dziewczęta w konkurencji par. Dużym rozczarowaniem pierwszego dnia jest na pewno brak medalu juniorów mł. bo biorąc pod uwagę możliwości ten medal, w dowolnym kolorze powinien jednak zostać zdobyty. No cóż, to sport, czwarte miejsce trzeba przyjąć z honorem.

Medal brązowy w parze zdobyły Sandra Szczepska i Wiktoria Jądrzyk i naszym dziewczętom za ten medal należą się brawa, głównie dlatego, że Wiktoria w ostatnim czasie przygotowań miała kłopoty zdrowotne a mimo wszystko w Tucholi Wiki zagrała dobrze i równo ze swoją „kompanką”.

Medal brązowy w drużynie obok już wspomnianych, Wiktorii i Sandry, zdobyły Julia Paszyk i Weronika Roszak. W tej stawce dla Weroniki były to pierwsze mistrzostwa w tej kategorii a już dziś możemy założyć, że w następnych latach będziemy mogli u tej zawodniczki liczyć na medalowe pozycje.

W pierwszych startach juniorów pochwalić możemy start pierwszoroczniaków: Jakuba Kląskały Mateusza Grzywaczewskiego. Niestety bardziej doświadczeni zawodnicy zawiedli i na pewno dużo więcej liczyliśmy na zawodników, którzy w sezonie zagrali dużo gier w meczach ligowych, na których mieli zbierać doświadczenie i formę. Może za dużo?

Drugi dzień przyniósł nam więcej szczęścia. W tandemach nasz duet zdobył srebro i tu doświadczenie Julii Paszyk i Mateusza Sawali wzięło górę. Ostatnie mistrzostwa w tej kategorii i medal, za który dziękujemy.

Medal nr 2, też srebrny w tym dniu przyniósł nam turniej sprintów juniorów młodszych. Medal zdobył Janek Klemenski i na pewno był to medal zasłużony bo Janek grał dobrze. Nasz zawodnik w pierwszej rundzie wyeliminował 2:0 jednego z faworytów – Mateusza Goździka z Pilicy. W ćwierćfinale pokonał również w stosunku 2:0 – Tomka Bylińskiego z OSiR Vector. W półfinale znów 2:0 pokonał kolejnego świetnego gracza – Jakub Cwojdzińskiego też z OSiR Vector. Finał naszego zawodnika z Jakubem Kuryło z Brzeska na 1:1 ale w 3 rzutach zwycięstwa więcej zimnej krwi zachowuje zawodnik BOSiR Brzesko i to on zdobywa złoty medal. Dla Wronek srebro.

Mamy 4 medale – dwa brązowe z pierwszego dnia i dwa srebrne z drugiego. W finałowych grach indywidualnych niestety nic więcej nie ugrywamy. Wyniki znacznie słabsze od oczekiwań i chyba pochwalić można tylko Wiktorię Jądrzyk, która gra lepiej niż w eliminacjach i zajmuje ostatecznie szóstą pozycję. Wśród chłopaków najlepszą pozycję indywidualną – dziesiątą – osiąga Jakub Kląskała.

W całych mistrzostwach należy pochwalić Pilicę Tomaszów Mazowiecki, która zdobyła 9 medali a w tym aż 6 złotych !!! Brawa. Nam w klasyfikacji punktowej przypadło drugie miejsce ale nie ma co ukrywać, że mimo wszystko liczyliśmy na więcej punktowanych miejsc. Mimo wszystko, dziękujemy naszym reprezentantom za walkę i doping. Zieloni na pewno w Tucholi byli słyszalni…

W przyszłym tygodniu w Brzesku juniorzy starsi U23 rozegrają Mistrzostwa Polski grze indywidualnej i par. Miejmy nadzieję, że będą to dla Wronek lepsze zawody, na co liczymy i trzymamy kciuki.