Grudniowa Gala Kręglarska

Uśmiech na twarzach, świąteczne ozdoby, wigilijne potrawy, gra w kręgle, głośny doping – tak najkrócej można opisać niedzielną Grudniową Galę Kręglarską. Członkowie sekcji kręglarskiej przy AMICA S.A i przedstawiciele Klubu Kręglarskiego „Dziewiątka-Amica” Wronki po raz pierwszy w historii wspólnie przeżyli wigilijne spotkanie. Frekwencja, choć mniejsza od spodziewanej, okazała się być wystarczająca do przeprowadzenia turnieju kręglarskiego.

Najpierw odbyły się eliminacje, z których wyłoniono 32 zawodników, rywalizujących następnie w fazie finałowej rozgrywanej systemem pucharowym.

Jak zawsze w trakcie takich zawodów i tym razem zaskoczył wszystkich przebieg zawodów. Nie można było nikomu odmówić woli walki w trakcie krótkich pojedynków. Tutaj każdy rzut był bardzo ważny – graliśmy pojedynki 2×5 rzutów. Dobrze grali Mariusz Frankowski, jak i Sylwia Kaczmarek (do niedawna Machniewska), którzy musieli jednak uznać wyższość Tomka Michalaka i Leszka Woźniaka w ćwierćfinale. W pojedynku rodzinnym pomiędzy Pauliną a Robertem Szczepskimi, wygrała (rzecz jasna) Paulina. Natomiast „czarnym koniem” zawodów okazał się Marian Mielcarek, który w pokonał Piotra Sobka, Andrzeja Gromadzińskiego, Piotra Piaska, Paulinę Szczepską, by w finałowym pojedynku po dogrywce przegrać jedynie z Leszkiem Woźniakiem. Główna nagroda – odkurzacz z firmy Amica – trafiła w ręce Leszka Woźniaka z „Dziewiątki”, Marian Mielcarek z AMICA S.A. zajął drugie miejsce, a Tomasz Michalak, również w zielonych barwach „Dziewiątki” stanął na 3 miejscu podium.

Na tym nie skończyliśmy zabawy kręglarskiej. Następnym konkursem był złoty rzut, który zakończył się wygraną Marcina Michalaka, który jak inni strącił piątkę i szóstkę lecz jako jedyny 7 kręgli.

Później bawiliśmy się jeszcze w piramidkę kręglarską, którą w 90 rzutach wypełniła drużyna z toru nr 4 – Ewa i Andrzej Gromadzińscy z Gosią Konieczną i … Drugie miejsce zajęła ekipa z toru pierwszego, która tego samego dokonała w 100 rzutach. Niektórzy urozmaicali sobie rzucanie pompkami, którymi karali się za strącenie nieodpowiedniej liczby kręgli.

Przez całą imprezę przygrywały kolędy, a wszyscy raczyli się daniami z OLIMPIC’a i tym wszystkim, co przynieśliśmy ze sobą ze swoich domów. Główne nagrody – odkurzacze – przekazał dla wygranych Prezes Klubu Maciej Kląskała. Podstawowym menu oraz drobnymi nagrodami zajęła się Gosia Konieczna. Marcin Michalak zajął się jak zawsze stroną techniczną. Dziękujemy bardzo Jackowi Kurowskiemu za przygotowanie medali, które otrzymali wszyscy zawodnicy po starcie w eliminacjach.

Uważamy, że Galę należy uznać za udany pomysł na uczczenie Świąt Bożego Narodzenia w kręglarskim stylu – bawiąc się wspólnie w kręgle z przyjaciółmi tej dyscypliny z Wronek i okolic.

Zapraszamy już dzisiaj na kolejną Galę Grudniową w 2018 r.

Wesołych Świąt

Organizatorzy