Dziewiątka z Amicą kolejne lata…

Wroniecka Dziewiątka – jeden z największych klubów kręglarskich w Polsce ponownie podpisał umowę sponsorską z Amica S.A. Producent AGD z Wronek nieprzypadkowo wspiera klub z 40-letnią tradycją już od 2012 roku. Sportowa rywalizacja na kręglarskich torach to jedna z ulubionych form spędzania czasu pracowników firmy.

Do tej pory pięcioletnia współpraca Amica z Dziewiątką pozwoliła nie tylko na zbudowanie i realizację strategii rozwoju klubu, ale również na modernizację samego obiektu przy placu Targowym we Wronkach, w którym działa. Od tego czasu jako sponsor strategiczny pojawia się także w nazwie. Ponadto podczas tej współpracy zawodnicy Dziewiątki-Amica zdobyli ponad 100 medali w Kręglarskich Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Część z nich to pracownicy firmy, którzy zawiązali własną Ligę Międzywydziałową i w jej ramach organizują wewnętrzne turnieje.

– Jako firma z Wronek chcemy wspierać lokalne  tradycje, zwłaszcza jeśli są one ważne dla naszych pracowników. Sportowa rywalizacja to nie tylko forma integracji, ale także aktywności sportowej. Dzięki współpracy z klubem pracownicy mogą realizować swoją pasję, poznawać się i wspólnie spędzać czas. Dziewiątka-Amica umożliwia im treningi oraz wspiera w organizacji turniejów na których zawodników dopingują nieraz całe rodziny – mówi Marcin Bilik, wiceprezes Amica S.A.

– Przedłużenie współpracy sponsorskiej z Amica, pozwoli na dalszy rozwój sportu seniorskiego w klubie, którego zawodnicy swoje pierwsze sukcesy odnieśli już w poprzednich latach – powiedział między innymi Maciej Kląskała, prezes Dziewiątka-Amica.

Akt o sponsorowaniu Klubu Kręglarskiego na kolejne 5 lat podpisali prezesi Dziewiątki Maciej Kląskała oraz Filip Brzóska, a z ramienia Amica S.A. wiceprezes Marcin Bilik. Podpisanie umowy odbyło się podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w dniu 25.04.2017 r.