V Puchar Rzemiosła za nami

W dniach 20-23 kwietnia 2017 r. rozegraliśmy na naszej kręgielni V Puchar Rzemiosła, który jest czwartym turniejem cyklu Grand Prix Polski w grze sportowej. Przedostatni turniej GPP dał nam wiele dobrych wyników, w tym nowy rekord kręgielni wśród pań. W finałowej grze ustanowiła go Kinga Konopa z Polonii 1912 Leszno. Wynikiem 625 kręgli Kinga poprawiła swój własny rekord obiektu, który należał również do niej.

Kinga Konopa zwycieżyła również klasyfikację końcową turnieju, z łącznym wynikiem 1207 kręgli, wyprzedzając naszą reprezentantkę Sylwię Machniewską. Sylwia zagrała dwa równe starty (558+556=1114) co pozwoliło jej zająć tak wysoką pozycję w turnieju. Na trzecim miejscu stanęła druga z leszczynianek – Anna Chwastyniak (1101).

Wysoki poziom zawodów zapewniki panowie. Zwyciężył zasłużenie Michał Szulc z Polonii 1912 Leszno, który w dwóch startach zebrał łącznie 1260 kręgli. Na drugim miejscu Dawid Strzelczak z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (1237) a na trzecim zawodnik OKSiT Puck – Arkadiusz Stachecki (1229). Warto zaznaczyć, że pierwsza szóstka zawodów miała wynik powyżej 1200 kręgli, co rzadko się zdarza w turniejach na polskich kręgielniach. Najlepszym zawodnikiem Dziewiątki w turnieju był Maciej Kląskała, który zajął dziewiąte miejsce. W szesnastoosobowym finale mieliśmy jeszcze trzech innych zawodników – Filipa Brzóskę (13), Bartka Kruga (14) i Mateusza Borowskiego (15).

Nagrody dla najlepszych wręczyli Roman Nawrot (Starszy Cechu Rzemiosł Różnych we Wronkach) oraz Sławomir Śniegowski (Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Wronki).

WYNIKI KOŃCOWE [google docs]