XXXI Puchar Wronek za nami

Gracjan relacjonuje Puchar Wronek.

W miniony weekend odbyła się kolejna już XXXI edycja Pucharu Wronek. Nasz turniej jak zwykle przyciągnął ogromną ilość młodzieży z całej Polski, ustanawiając najlepszą w tym sezonie frekwencje względem innych dotychczasowych zawodów młodzieżowych – 153 uczestników z 11 klubów, co pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się ten sport i nasz turniej wśród młodzieży. Mimo tak dużej liczby uczestników i tylko 4 posiadanych przez nas torów zawody udało przeprowadzić się sprawnie jednakowoż kręgielnia pękała w szwach. Sportowo również osiągnęliśmy wiele sukcesów, ale reszta poniżej.

Eliminacje rozpoczęły się już w środę, zaczęły dzieci, a wśród nich mieliśmy kilku przedstawicieli, jednak zwyciężali przyjezdni w chłopcach – Michał Bonk z Tarnowa Podg. natomiast na trzecim miejscu mieliśmy naszego zawodnika Kamila Tomalke. W dziewczynkach zwyciężyła reprezentantka Tucholanki Tuchola –  Wysocka Dominika, trzecie miejsce należało do Mari Pajor z Dziewiątki. Dwie nasze zawodniczki dostały się do ścisłego finału w kategorii młodziczek i obie miały szanse by powalczyć o miejsce na pudle. Niestety tym razem się nie udało, najlepsze 4 miejsce zajęła Weronika Roszak z łącznym wynikiem 988 kręgli a na miejscu 6 skończyła Julia Konieczna (łącznie 974). Dość pewnie zwyciężyła Kompa Małgorzata z Pilicy Tomaszów Maz. uzyskując 1010 kręgli. W młodzikach można powiedzieć, że od samego początku nasi rządzili, dobrze zaprezentowali się w eliminacjach, a w finale podzielili miejsca na podium między sobą i tak: zwyciężył Krzysztof Przewoźny, który zagrał dwa bardzo dobre i równe starty (556 i 559), na drugim miejscu uplasował się Tobiasz Wilk (545 i 538), natomiast najniższy stopień podium należał do Wojciecha Anklama (534 i 544). Cała trójka zaliczyła bardzo dobre i udane oba starty.

Wśród juniorek młodszych z wysokiego C zaczęły Julia Brodziszewska (588 w eliminacjach), a tuż za nią Katarzyna Mroczkiewicz (586). Wiadomym było, że to między naszymi dwoma zawodniczkami będzie toczyła się rywalizacja o najwyższy stopień podium, gdyż dalsze rywalki miały do nich dość sporą stratę. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszła Kasia grając w finale 557 kręgli, Julka zajęła miejsce drugie (532) natomiast najniższy stopień podium padł łupem przyjezdnej Aleksandry Metlickiej z Tucholanki Tuchola. Ponadto mieliśmy jeszcze trzy nasze reprezentantki w czołowej ósemce: Julie Paszyk na miejscu szóstym, siódmą Sandrę Szczepską oraz ósmą Wiktorię Jądrzyk. Juniorki młodsze zaprezentowały się bardzo dobrze, jednak w juniorach młodszy nie było już tak kolorowo. Tylko jeden nasz zawodnik znalazł się w ścisłym finale – Maciej Olczyk dzielnie walczył jednak zakończył swój start na miejscu 5 (548 i 544). Rywalizacje zdominowali przyjezdni, a zwyciężył Kacper Kuchnowski z Zatoki Puck, który w eliminacjach popisał się świetnym wynikiem (617). W tej kategorii można odczuć pewien niedosyt co do wyników naszych reprezentantów.

Cały turniej przebiegł pomyślnie i bez większych opóźnień oraz kłopotów technicznych. Jeśli zainteresowanie turniejami organizowanymi na naszym obiekcie będzie wciąż rosło tak jak z roku na rok ma to miejsce to z czasem obiekt czterotorowy może okazać się niewystarczający. Może to jedynie cieszyć i napawać optymizmem na przyszłość, że jest tak duża chęć grania w kręgle. Sportowo turniej również zaliczamy do bardzo udanych, wiele miejsc na podium i w czołówce po raz kolejny dało nam pewne zwycięstwo w klasyfikacji klubowej (92pkt.), druga Pilica Tomaszów (40pkt.), a trzeci BOSiR Brzesko (34pkt.).