Dwa szóste miejsca

W Tucholi rozegrano tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Można było liczyć na dodatkowe krążki do klubowej kolekcji, nie ma jednak co ukrywać że nie było o to wcale łatwo. Ostatecznie ostatnia impreza mistrzowska nie przyniosła dla naszego klubu medali.

Najbardziej liczyliśmy na pary, których zgłosiliśmy aż 5 wśród mężczyzn. Największe szanse na papierze mieli Bartosz Krug i Maciej Kląskała, bo oni aktualnie prezentują najwyższą formę. Krug i Kląskała zagrali dobrze w turnieju par, choć Maciej miał niemrawy początek a Bartek słabiej zagrał ostatni tor. To spowodowało, że zamiast bić się o medale nasza para zajęła szóstą lokatę – nieźle ale duży niedosyt pozostał. Z 12 osobowej reprezentacji tylko dwójce mężczyzn udało się indywidualnie awansować do półfinału. Bartek Krug w półfinale zagrał w niedzielę z pozycji 8 i Maciej Kląskała z 14, reszta niestety poza półfinałem. Nie udało się też awansować naszej jedynej zawodniczce na tych zawodach Weronice Remisz.

W półfinale można było liczyć na Bartka, lecz dużą niespodziankę sprawił Maciej. W porannym półfinale Kląskała objął prowadzenie (z wynikiem łącznym eliminacje+półfinał 1130 kręgli) i do ostatniego bloku (najlepszej szóstki eliminacji) wyprzedził go tylko Mikołaj Konopka. W ostatnim bloku tylko czwórka zawodników zakończyła grę z lepszym wynikiem od Maciasa. To spowodowało, że prezes awansował na pozycję szóstą i uzyskał awans do finałowej gry. Tu spisał się też dobrze, uzyskał czwarty wynik, niestety awansu to nie dało. Miejsce szóste jest jednak dobrym wynikiem. Tym razem awansu do finału nie uzyskał Bartosz Krug, który zawody ukończył na miejscu 14.

Podsumowując więc, 6 miejsce w parze i 6 miejsce indywidualnie to najwyższe osiągnięcia z Mistrzostw Polski Seniorów w Tucholi.
Kończymy rok 2016 z dwudziestoma medalami Mistrzostw Polski – 5 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych.