Kulanie gwiazdkowe…

Tradycyjnie w grudniu na naszej kręgielni zorganizowaliśmy Turniej Gwiazdkowy, na który zaprosiliśmy obok klubowiczów także graczy „z okolicy”. Z zaproszenia skorzystała niezawodna grupa EKA, Startu Poznań, Sierakowa i jeszcze kilku gości zarówno z Wronek jak i spoza naszego miasta.

Od kilku lat formuła zawodów jest taka sama. Najpierw turniej na 60 rzutów do pełnych w podziale na kategorie kobiet i mężczyzn a później drugi turniej w drabince pucharowej dla najlepszych 16 mężczyzn i 8 kobiet z turnieju głównego.

W turnieju głównym zwyciężyli Maria Michałowska ze Śremu i Krzysztof Sawala z Wronek. Wśród kobiet mieliśmy wyniki na poziomie 370+ trzech pierwszych zawodniczek. Maria zwyciężyła z wynikiem 379, na drugim miejscu Teresa Kowalska (375) a na trzecim Brygida Garczarek (370). W kategorii mężczyzn Krzysztof wykulał 390 kręgli. Na drugim miejscu Bartosz Krug 384 a na trzecim Piotr Piasek 379.

W turnieju o Puchar Gwiazdki było wiele śmiechu i głośnego dopingu bo na torach działy się różne ciekawe rozstrzygnięcia. Ostatecznie najwięcej zimnej krwi zachował Marek Podyma, który niemalże w każdej rundzie ogrywał rywali i rywalki w rzucie zwycięstwa – bo przy remisowych setach właśnie jeden rzut decydował o przejściu dalej. W finale Marek wygrał z Pauliną Szczepską, która tego dnia była w bardzo dobrej formie.

W trakcie turnieju pucharowego wszyscy częstowali się przygotowanym przez nas poczęstunkiem i wymieniali się oczywiście życzeniami, które mamy nadzieję się spełnią.

Wyniki na stronie gwiazdka.9wronki.pl