Puchar Borów Tucholskich bez zwycięstw

Zapraszamy do relacji z wyjazdu na turniej o Puchar Borów Tucholskich naszego zawodnika… Miłej lektury…

Tradycyjnie jak co roku szeroka grupa naszej młodzieży udała się na dwudniowy wyjazd rywalizować w 31 edycji Turnieju o Puchar Borów Tucholskich. Wronczanie przystąpili do zawodów ze sporymi nadziejami na walkę o miejsca na podium. Jak wyszło w rzeczywistości ? O wszystkim można przeczytać poniżej.

Po szybkim zakwaterowaniu się w miejscu spoczynku, ekipa udała się na kręgielnie by przystąpić do zawodów. Jako pierwsi grali młodzicy i młodziczki, dość spora grupa młodzików dostała się do wąskiego finału bo na 12 miejsc aż 5 należało do graczy z Wronek ( Sawala Maciej, Grzywaczewski Mateusz, Fraś Marcin, Olejniczak Rafał oraz Kląskała Jakub). Kuba po eliminacjach zajmował 1 miejsce z wynikiem 504, do finału przystępował niejako w roli faworyta jednak ten dzień nie należał do niego mimo, że walczył do końca świetnym wynikiem popisał się gracz Tarnowa Podgórnego, Bartkowiak Krzysztof, który w finałowej grze uzyskał 540 kręgli, Kuba skończył z wynikiem 500 kręgli. W finale młodziczek mogliśmy zobaczyć Konieczną Julię oraz Roszak Weronikę. Żadna z nich nie przekroczyła bariery 500 jednak nie przeszkodziło to w zajęciu wysokich lokat. Julia po eliminacjach zajmowała 2 miejsce z wynikiem 492 i w finale je utrzymała (468) natomiast Weronika zakończyła swój udział na miejscu 4 (455 i 471). W kategorii dzieci wśród dziewczynek brały udział tylko 3 zawodniczki i trzecie miejsce zajęła wronczanka Klemenska Alicja z łącznym wynikiem 527 kręgli. Wśród chłopców bezkonkurencyjny był Michał Bonk(688) a na drugim miejscu znalazł się nasz zawodnik Tomalka Kamil z łącznym wynikiem 589 kręgli.

W finale juniorek młodszych dwie nasze zawodniczki, dzielnie walczyły o miejsca na podium, jednak tym razem bezskutecznie. Julia Brodziszewska (502 i 509) co dało jej czwarte miejsce, a Sandra (503 i 499) miejsce 5. Całe podium należało do leszczynianek, a zawody zwyciężyła Nicoletta Dudziak z łącznym wynikiem 1078 kręgli. Aż 6 zawodników Dziewiątki zakwalifikowało się do finału juniorów młodszych. Liderem po sobotnich eliminacjach był Maciej Olczyk (550) a zaraz za nim Klemenski Jan (538). Maciek w finale pogubił się i nie zaprezentował solidnej gry z eliminacji (457) przez co spadł na miejsce 9, do Janka również ten dzień nie należał 490 kręgli, które zagrał zrzuciło go na piątą lokatę. Natomiast Gracjan Machaj po dwóch przeciętnych startach mimo wszystko wskoczył na 3 stopień pudła (527 i 513). Warto też wspomnieć, że wśród wronczan najlepszy wynik w finale uzyskał Mateusz Radzi (520) jednak słabe eliminacje pozwoliły mu na zajęcie jedynie siódmego miejsca. Zwycięzcą został Lukaszewski Patryk z KS Start Gostyń, który równo zagrał oba starty (536 i 537).

Podsumowując trzeba przyznać, że zawody raczej nie zachwyciły poziomem gry jaką zaprezentowała młodzież. Co prawda były drobne przebłyski i dobre wyniki niektórych, jednak to wciąż mało i przede wszystkim trzeba zagrać równo dwa starty. W tym roku kręgielnia w Tucholi sprawiła wiele trudności zawodnikom i pokazała braki oraz to nad czym trzeba popracować. Na pewno naszą młodzież stać na lepsze wyniki i osiągnięcia w turniejach i wierzymy, że nie raz to udowodnią, a teraz trzeba wziąć się do pracy przed kolejnymi zawodami, które tuż tuż…

Już 11 listopada nasza młodzież udaje się do Gostynia, na kolejny ogólnopolski turniej – tym razem na Memoriał Zybera i Sobierajskiego. A teraz na treningi.