Złoto obronione…

W niedzielę 5 czerwca nasze juniorki w Tarnowie Podgórnym zmierzyły się w turnieju o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorek. Nasze zawodniczki jechały w roli obrończyń tytułu.

Od początku rywalizacji turniejowej walka o tytuł była bardzo zacięta i do ostatnich rzutów warzył się los mistrzostwa. W tej rywalizacji uczestniczyły nasze dziewczęta i zespół Polonii Łaziska Górne. Pozostałe drużyny grały już raczej o srebro, choć ten podział nastąpił w drugiej połowie turnieju.

Pierwsza naszych barw broniła Anna Piotrowska, jej wynik 525 zapewnił drugie miejsce w pierwszej odsłonie, na prowadzenie wyszedł zespół z Łazisk Górnych. Duże straty miały Polonistki, reszta drużyn blisko naszych. W drugim bloku zespół z Wronek reprezentowała Katarzyna Mroczkiewicz, która wykulała 533 kręgle. Na tym etapie nadal zajmujemy drugą lokatę a w czołówce jest nadal ciasno choć znów Łaziska nam uciekają. W trzeciej odsłonie turnieju grają nasze najmłodsze – zaczyna Wiktoria Jądrzyk, którą w drugiej połówce zmienia Sandra Szczepska. Obie osiągają rezultat łączny 513 kręgle. Identycznie gra zawodniczka z Łazisk więc nasza strata utrzymuje się na tym samym poziomie. Reszta drużyn z kolei ma dość bezpieczną dla nas stratę. Jako ostatnia w naszym zespole gra Julia Brodziszewska, która na nasze szczęście gra jedną z najlepszych swoich gier w sezonie. Jej wynik 574 kręgle daje nam już właściwie pewność srebrnego medalu a też nadzieje na złoty medal – choć w zespole Polonii Łaziska gra doświadczona Renata Skrzypczak. Po dwóch torach tego startu wydaje się, że już wszystko wiadomo lecz druga połowa gry w wykonaniu łaziszczanki słaba i to powoduje, że nasz zespół zwycięża o 6 kręgli…

MAMY TO – nasze juniorki bronią tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorek.

DMPJuniroek 2016