Brązowy medal kobiet…

W miniony weekend nasza drużyna żeńska zakończyła sezon superligowy turniejem finałowym. Mecze półfinałowe i o medale odbyły się w Pucku, gdzie najlepsza drużyna fazy meczowej – TKKF Dębinki Gdańsk – zorganizowała turniej (z uwagi na to, że w Gdańsku są tylko 2 tory). Ostatecznie nasza drużyna zdobyła brązowy medal, a szczegóły turnieju poniżej.

P3200175.JPG

W sobotę nasza drużyna zmierzyła się z obrończyniami tytułu, drużyną Polonii 1912 Leszno. Od początku mecz nie ułożył się po myśli naszej drużyny. Już w pierwszym bloku drużyna z Leszna wygrała dwa pojedynki i uzyskała dość wyraźną przewagę w kręglach. W drugim bloku przez dwa pierwsze sety nawiązały walkę z rywalkami ale ostatecznie mecz zakończył się przegraną 5:0.

Duży krok do zwycięstwa zrobiła najmłodsza z rywalek – Nicoletta Dudziak, która ograła naszą zawodniczkę Katarzynę Mroczkiewicz lepszym wynikiem (514-506) przy 2:2 w setach. Obok niestety słabo zagrała w dwóch setach Sylwia Machniewska z liderką leszczynianek Kingą Konopą i nasz zespół zdecydował się na zmianę. Młodziutka Wiktoria Jądrzyk w swoim pierwszym secie zagrała nerwowo ale już w ostatnim zagrała bardzo dobrze i wygrała seta, który nie miał już znaczenia w kontekście punktu za pojedynek 1:3 (551-482). Takie otwarcie niestety nie dawało wiele szans w drugim decydującym bloku, z uwagi na sporą stratę w sumie kręgli (77 kręgli).

W drugim bloku od pierwszych rzutów ambitnie zaczęła kapitan naszego zespołu Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz. W pojedynku z Anną Chwastyniak wygrane ponad 30 kręgli dwa pierwsze sety dawały jeszcze nadzieje, szczególnie że obok również dwa sety wygrała druga nasza zawodniczka Julia Brodziszewska. Mimo, że zwycięstwa Julii nie były okazałe to można było jeszcze liczyć na końcowy sukces. Niestety trzeci set tego bloku wskazał zwycięzcę. Obie nasze zawodniczki przegrały a dodatkowo straty w pojedynku Brodziszewskiej z Joanną Lajtke zaczęły być spore. Natalię na ostatnim torze zmieniła Sandra Szczepska, gdyż było trzeba myśleć już o oszczędzaniu sił na mecz niedzielny, który wiadomo już było, że będzie potyczką o brąz. Ostatecznie oba pojedynki zakończyły się również zwycięstwem Leszna i mecz okazał się pewną wygraną drużyny Polonii 1912 Leszno 5:0 (2153-2023).

Teraz skupmy się na meczu o brąz, bo on ostatecznie był dla nas najważniejszym w ten weekend. Rywalem naszej drużyny okazała się drużyna Dębinek Gdańsk, która uległa Alfie-Vector Tarnowo Podgórne. Drużyna z Gdańska jest bardzo trudnym rywalem i na pewno przed meczem byliśmy pełni obaw o to, czy uda się przyjechać z Pucka z medalem. Mecz był bardzo wyrównany i do końca trzymał w napięciu.

W pierwszym bloku oba pojedynki grane są na remis 2:2 w setach i w obu o zwycięstwie decyduje suma kręgli. Sylwia Machniewska rehabilituje się za słabszy start w sobotę i wygrywa ze swoją imienniczką z Gdańska – Sylwią Wirkowską 546-531. Obok Katarzyna Mroczkiewicz gra podobnie jak w sobotę i znów minimalnie przegrywa, tym razem z Ewą Iwicką. Mamy 1:1 w pojedynkach i 12 kręgli przewagi w sumie.

W drugim bloku grają Julia Brodziszewska kontra Maja Olszewska oraz Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz kontra Agnieszka Kowalska. W dwóch pojedynkach mamy znów 2:2. Julia przegrała swój pojedynek, grając dobrze w setach 2 i 3 ale ma słabiutki początek i koniec pojedynku. W sumie jest słabsza niewiele od Olszewskiej (496-505) ale jednak punkt ląduje na koncie rywalek. Natalia pewnie wygrywa dwa pierwsze sety i drużyna z Gdańska w miejsce Kowalskiej wpuszcza Natalię Postrożny. Tej udaje się doprowadzić do remisu w setach ale nie jest w stanie już odrobić straty w kręglach i to Wronki mają zwycięstwo za ten pojedynek. Mamy 2:2 w pojedynkach i o brązie decyduje lepszy bilans sumy kręgli a tu Wronki mają ich 20 więcej.

Drugi raz z rzędu wronczanki są więc II V-ce Mistrzyniami Polski. A w sezonie 2015/2016 w naszej drużynie zagrało kilka młodziutkich juniorek młodszych, jest więc się z czego cieszyć, bo na pewno ta drużyna będzie jeszcze triumfować w niedalekiej przyszłości.

Brązowy medal zdobyły: Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz (kapitan), Julia Brodziszewska, Wiktoria Jądrzyk, Sylwia Machniewska, Katarzyna Mroczkiewicz, Julia Paszyk, Anna PiotrowskaSandra Szczepska oraz Roman Bączkiewicz (kierownik drużyny).

Złoty medal obroniła drużyna Polonii 1912 Leszno, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała drużynę Alfy-Vector Tarnowo Podgórne.

P3190149.JPG P3200150.JPG P3200151.JPG P3200153.JPG P3200155.JPG P3200156.JPG P3200161.JPG P3200162.JPG P3200163.JPG P3200164.JPG P3200166.JPG P3200167.JPG P3200172.JPG P3200174.JPG