Weekend z wielkimi emocjami…

Weekend 12-13 marca 2016 r. przejdzie do historii naszego klubu. Drużyna męska w emocjonującym turnieju finałowym osiągnęła swój cel, postawiony przed sezonem i awansowała do ścisłego finału.

Przypomnijmy, że Dziewiątka-Amica wygrała zasadniczą rundę meczową i dzięki temu była gospodarzem turnieju finałowego, w którym spotkały się cztery najlepsze zespoły pierwszej fazy rozgrywek. W sobotnich meczach półfinałowych spotkały się: Alfa-Vector Tarnowo Podgórne i Polonia 1912 Leszno oraz Dziewiątka-Amica Wronki i Pilica Tomaszów Mazowiecki.

Oba półfinały były bardzo emocjonujące. W pierwszym meczu Alfa-Vector rozpoczęła od mocnego uderzenia, w pierwszym bloku zwyciężyła 2:0 i uzyskała 130 kręgli przewagi. Wydawać się mogło, że to otwarcie meczu podetnie skrzydła leszczynianom. Tak się jednak nie stało, w drugim bloku poloniści straty w dużej mierze odrobili a ostatni blok był cały czas „na styki” i o wejściu do finału zdecydowały ostatnie rzuty. W kluczowym pojedynku Dawid Strzelczak przegrał z Mikołajem Konopką i to właśnie ten pojedynek przesądził, że pierwszym finalistą została Polonia 1912 Leszno.

W drugim półfinale, który był dla nas najważniejszy zmierzyliśmy się z Pilicą Tomaszów Mazowiecki. W dwóch meczach wcześniejszych w tym sezonie dwukrotnie wysoko wygraliśmy. Wiadomo było jednak, że Pilica łatwo skóry nie odda i szczególnie w tym meczu da z siebie wszystko. Tak też było. W pierwszym bloku ze strony Wronek wystąpili bracia Pajor. Michał i Tomek mieli za rywali Mateusza Goździka i Konrada Mocarskiego. W obu bardzo wyrównanych pojedynkach szale zwycięstwa nasi zawodnicy przychylili na ostatnich torach. Wyszliśmy na prowadzenie 2:0 z 28 kręglami przewagi w kręglach. W drugim bloku Mateusz Borowski grał przeciw Pawłowi Osińskiemu a Bartosz Krug zmierzył się z Tadeuszem Śliwińskim. Borek gra dobre zawody, przegrywa tylko seta trzeciego a w sumie jest lepszy o 20 kręgli. Bartek wygrał dwa pierwsze sety ale w 3 i 4 doświadczony tomaszowianin gra zdecydowanie lepiej i doprowadził do remisu 2:2 a sumę kręgli ma lepszą i to on zdobywa punkt. Szkoda ostatniego toru Bartosza bo mogło być już po meczu a tak, trzeba jeszcze powalczyć w ostatnim bloku. Mamy w tym momencie 3:1 i 29 kręgli przewagi na sumie. W ostatnim bloku Maciej Kląskała gra przeciw Maciejowi Witkowi a Włodzimierz Dutkiewicz kontra Michałowi Dębickiemu. Nasi zawodnicy stają na wysokości zadania, choć Macias przegrał swój pojedynek bo Witek tego dnia grał bardzo dobrze. Jednak pewne zwycięstwo Włodka i suma kręgli po stronie Dziewiątki. JESTEŚMY W FINALE…

Cel na ten sezon został osiągnięty. W niedzielę gramy o złoto w meczu z Polonią 1912 Leszno. Wcześniej w meczu o brąz Alfa-Vector gładko 8:0 pokonuje Pilicę, która w niedzielę grała całkowicie nieskutecznie.

Uwaga wszystkich jest jednak skierowana na mecz, który rozpoczął się o 12:30. Na kręgielni licznie zgromadzeni kibice. W tym miejscu wielkie uznania dla wszystkich wspierających swoje drużyny, w tym oczywiście największe dla ekipy kibiców wronieckich, którym medal też się należał.

Mecz z leszczynianami miał być trudny i taki był. Nasi jednak tanio skóry nie sprzedali. W pierwszym bloku Maciej Kląskała zmierzył się z Michałem Szulcem. Buliś już na pierwszym torze pokazał, że jest tego dnia w dobrej dyspozycji, tor 168 mógł załamać Maciasa. Ten jednak też grał dobrze i mimo przegranej na pierwszym torze, w drugim secie pokazał że będzie walczył. Troszkę szczęścia brakowało w secie numer 3, Maciejowi w kilku rzutach brakowało dosłownie milimetrów by lepiej rozbijać kręgle w zbieranych i przegrana w tym secie odebrała szanse na zwycięstwo w pojedynku. Ostatecznie Szulc wygrywa 1:3 (552-600). Obok Tomek Pajor zaczął od przegranego seta z Mateuszem Klechą ale później już gra bardzo dobrze. Dwa wygrane sety powodują, że w ostatnim za Klechę wchodzi Filip Glapiak, który wywalczył 0,5 pkt za remisowy tor z Tomkiem a pojedynek kończy się zwycięstwem Pajora 2,5-1,5 (581-523). Mamy 1:1 i 10 kręgli więcej dla Wronek.

W drugim bloku Mateusz Borowski zaczyna od zwycięskiego toru z Piotrem Kielibą. W drugim secie Borek gra już gorzej i decydujemy się wpuścić „świeżego” bo nie grającego dzień wcześniej Filipa Brzóskę. Ten w pojedynek wchodzi bardzo skutecznie, najpierw w bardzo wyrównanym secie wygrywa 2 kręglami (158-156) a potem dokłada jeszcze zwycięsko tor i mamy 3:1 (577-571) dla nas. W pojedynku obok Włodek Dutkiewicz gra na  Bartosza Włodarczyka. Dwa pierwsze sety zagrane na 1:1 z lekką przewagą w kręglach dla Włodarczyka. Trzeci tor znów wygrywa leszczynianin a u Włodka widać niestety zmęczenie i w ostatnim secie na 20 rzutów do końca konieczna jest zmiana – do gry wchodzi Jarosław Maćkowiak. Wymuszona zmiana niestety nic nie daje i Leszno zdobywa ważny punkt. Mamy 2:2 a w kręglach Leszno prowadzi 25 kręgli.

Z dużymi nadziejami czekaliśmy na ostatni blok, w którym zagrali Michał Pajor kontra Adrian Szulc oraz Bartosz Krug kontra Mikołaj Konopka. Michał w niedzielę gra jednak bez błysku a rywali z Leszna na dobrym poziomie, wypunktował naszego młodego zawodnika 0:4 i właściwie już po dwóch setach szanse na zwycięstwo się oddaliły. Ostatecznie Misiu kończy z 539 przy 593 Szulca. Na osłodę wronczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa Bartka Kruga 595-592 z Mikołajem Konopką bo remisowych setach 2:2.

Mecz kończy się zwycięstwem Leszna 3:5 (3390-3466). Polonia 1912 Leszno zostaje ponownie Drużynowym Mistrzem Polski a Dziewiątka-Amica Wronki pierwszy raz w swojej 40-letniej historii zdobywa Wicemistrzostwo Polski. Sezon ligowy 2015/2016 dobiega końca dla panów. Nasza drużyna gra w lidze od pięciu sezonów a już w dwóch sezonach z rzędu zdobywa medal, w zeszłym roku brąz w tym roku srebro. To dobry prognostyk przed kolejnym sezonem, w którym na pewno będziemy chcieli zagrać o więcej. Póki co cieszmy się z tego co mamy, bo jest z czego.

A na medal w całym sezonie zapracowali: Mateusz „Borek” Borowski, Filip „Fifi” Brzóska, Włodzimierz „Włodas” Dutkiewicz, Maciej „Macias” Kląskała, Bartosz „Synek” Krug, Jarosław „Jaras” Maćkowiak, Michał „Misiu” Pajor, Tomasz „Pajorek” Pajor, Artur „bez ksywy” Piosik. W turnieju finałowym w rezerwie wystąpił również Radosław Świniarski.

Na koniec kilka podziękowań. Dla wszystkich kibiców, którzy tak gorąco nas wspierali serdecznie podziękowania, mamy nadzieję, że dostarczone emocje spowodują, że w kolejnym sezonie będziecie odwiedzać kręgielnię i wspierać nas w każdym meczu. Organizatorom finałów słowa uznania za relację online w internecie, dzięki czemu mecze mogli oglądać na żywo (ale również z retransmisji) kibice kręglarstwa w Polsce ale też nasi przyjaciele np. z Czech.

Za tydzień nasze Panie jadą na turniej finałowy do Pucka, gdzie zmierzą się w półfinale z drużyna Polonii 1912 Leszno. W drugim półfinale Alfa-Vector Tarnowo Podgórne zagra z Dębinkami Gdańsk, które są gospodarzem turnieju.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

KANAŁ YOUTUBE „DZIEWIĄTKA-AMICA”

FOTORELACJA by JAROSŁAW BONK