Tymek – Vice Mistrzem Polski Juniorów

W dniach 14-15 listopada w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. W sobotę rozegrano turniej par, w którym wystąpiły dwa nasze duety.
Liczyliśmy po cichu na medal Tymoteusza Ratajczaka z Michałem Pajorem. Niestety dzień wcześniej, Michał doznał w pracy poważnej kontuzji kciuka prawej ręki. Mimo szwów na palcu Michał dzielnie walczył na torach i przy świetnej postawie Tymoteusza, nasza para zajęła czwartą pozycję. Do brązu zabrakło niewiele – 8 kręgli. Druga nasza para Kornel Ratajczak i Radosław Świniarski zajęła jedenastą pozycję.
Do niedzielnego półfinału indywidualnego awansowało 16 graczy a wśród nich trójka naszych reprezentantów: Tymoteusz Ratajczak (4 pozycja), Kornel Ratajczak (14 pozycja) oraz Michał Pajor (16 pozycja). Suma dwóch startów (z turnieju par i półfinału) decydowała o tym, kto zagra w wielkim finale. Tu było miejsce tylko dla szóstki najlepszych. Na drugiej pozycji zameldował się Tymoteusz Ratajczak. Michał w niedzielnym półfinale nie mógł poradzić sobie z kontuzją i ostatecznie zajął szesnaste miejsce. Szanse na finałową szóstkę miał Kornel ale niestety słabsze momenty w grze zdecydowały, że musiał zadowolić się dwunastą pozycją.
Finał to bezpośrednia rywalizacją sześciu najlepszych. Tymek nawiązał w początkowej fazie gry walkę z najlepszym aktualnie juniorem – Michałem Szulcem z Leszna. Przewaga Szulca była po dwóch startach znaczna, ale Tymek musiał patrzeć „na plecy” bo zawodnicy na sąsiednich torach mieli dużą ochotę dogonić czołówkę i wywalczyć medale.
Ostatecznie ostatnie rzuty decydowały o srebrnym i brązowym medalu. Szczęście jednak było tego dnia po stronie wronieckiego zawodnika i to on zdobył srebrny medal i tytuł Indywidualnego Vice Mistrza Polski Juniorów, z czego bardzo ucieszyła się ekipa z Wronek z Prezesem Maciejem Kląskałą na czele, który pełnił też na tym wyjeździe funkcję trenera. W roku 2015 to jest drugi medal Tymka, w marcu jeszcze w kategorii juniora młodszego ten zawodnik zdobył złoty medale w konkurencji sprinta. A dla naszego klubu jest to 21 medal Mistrzostw Polski w tym roku.
ViceMistrzPolskiJuniorow_2015_TymoteuszRatajczak.jpg

Dla porządku dodajmy, że zasłużone złoto dla Michała Szulca z Polonii 1912 Leszno,  medal brązowy wywalczył zawodnik gospodarzy – Marek Gierszewski.
Wśród juniorek zabrakło niestety naszej zawodniczki a rywalizacja była naprawdę ciekawa. Zwyciężyła Maja Olszewska z Dębinek Gdańsk przed dwiema zawodniczkami Czarnej Kuli Poznań – Patrycją Poznańską i Julią Rzyha,