W Tucholi znów dobrze…

Nasza młodzież na turniejach ogólnopolskich należy zawsze do faworytów. Tym razem znów było dobrze. Mimo, że nie było prowadzonej klasyfikacji klubowej można powiedzieć, że nasza reprezentacja była wiodącą we wszystkich kategoriach, w których miała swoich reprezentantów. Tym razem nie zabraliśmy tylko najmłodszej kategorii dzieci, nie żebyśmy nie mieli tej grupy wiekowej – raczej chodziło tu o względy logistyczne – noclegi dla najmłodszych są jeszcze zbyt stresujące.

Wśród młodziczek mieliśmy tylko dwie reprezentantki. Weronika Roszak do finału nie weszła i na pewno zagrała znacznie poniżej swoich możliwości. Angelika Przybysz za to zagrała świetnie, grając dwukrotnie powyżej 500 pkt. W eliminacjach była druga z wynikiem 505 kręgli a w finale mimo dużej straty do liderki Angeliki Ciszewskiej z Leszna, nasza reprezentantka zagrała ambitnie i odrobiła sporo straty, jednak zabrakło niewiele do zwycięstwa. Drugie miejsce Angeliki jest jednak świetne i na pewno da dużo pewności w następnych turniejach. Zwyciężyła wspomniana już leszczynianka a trzecią zawodniczką była Aleksandra Banaszak z Gostynia.

Młodzików mieliśmy w tucholskim turnieju siedmiu i czterem udało się awansować do ścisłego finału. Po eliminacjach prowadził Jakub Kląskała, który zwyciężył tu rok temu. W finale zagrali jeszcze Janek Klemenski, Mikołaj Szczepski i Mateusz Grzywaczewski. W finale większość zawodników zagrała gorzej, jedynym który przekroczył granicę 500 kręgli był Jakub Kląskała i on zdecydowanie zwyciężył. Drugi był leszczynianin – Filip Łochowicz. Na trzecie awansował nasz Janek Klemenski. Mikołaj Szczepski zajął siódme miejsce a Mateusz Grzywaczewski po nieudanym finale spadł na miejsce dziesiąte.

Juniorki młodsze również przywiozły nam złoto a to za sprawą Wiktorii Jądrzyk, która zagrała dwukrotnie 533 kręgle i prowadziła już po eliminacjach. W finale jednak nie było tak łatwo bo w bloku wcześniej świetnym rezultatem popisała się Nicoletta Dudziak z Leszna. W końcowym rozrachunku jednak szczęście dopisało naszej zawodniczce, która o jeden kręgiel pokonała leszczyniankę. Na trzecim miejscu podium stanęła Julia Sidło z Tomaszowa Mazowieckiego. Szkoda troszkę naszej kolejnej zawodniczki – Julii Grocholskiej, która pechowo przegrała z tym samym wynikiem co tomaszowianka (zdecydowały lepsze zbierane piliczanki). Warto zaznaczyć, że w tej kategorii mieliśmy również cztery finalistki – Katarzyna Mroczkiewicz była piąta i Julia Paszyk dziewiąta.

Podobnie w kategorii juniora młodszego wprowadziliśmy do dziesięciosobowego finału czterech naszych. Mimo dużej straty w eliminacjach podium zaatakował w finale Gracjan Machaj i dało mu to ostatecznie drugie miejsce (540 i 546). Przegrał tylko z zawodnikiem Startu Gostyń – Patrykiem Lukaszewskim, który w finale rzucił aż 584 kręgle. Trzecie miejsce zajął prowadzący po eliminacjach Kacper Michalak, który w finale zagrał zdecydowanie gorzej. Pozostali nasi reprezentanci Bartosz Ruszczyk, Kamil Palacz i Mateusz Radzi skończyli odpowiednio na szóstym, ósmy i dziesiątym miejscu.

Start w Tucholi naprawdę udany a już w kolejnym miesiącu kolejny sprawdzian młodzieży, tym razem w Gostyniu, turnieju miejmy nadzieję również pomyślnym dla wronieckiego klubu.