Złoto i brąz na koniec sezonu…

Dziewiątka-Amica Wronki sezon 2014/2015 może uznać za zakończony i naprawdę udany. Od września do czerwca zdobyliśmy łącznie aż 34 medale Mistrzostw Polski we wszystkich konkurencjach i wszystkich kategoriach wiekowych !!! 12 medali złotych, 13 srebrnych oraz 9 brązowych to duża dominacja wronieckiego klubu nad pozostałymi. Do tego należy podkreślić dwa sukcesy międzynarodowe – brąz na Pucharze Świata Młodzików i srebro na Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych. Na uwagę zasługuje też pierwszy medal drużynowy mężczyzn (brązowy) w Superlidze Mężczyzn.

W piątek zawodniczki i zawodnicy spotkają się na wspólnej grillowej biesiadzie, gdzie podsumują sezon i będą świętować to co przechodzi właśnie do 30 letniej historii sportowej klubu.

Ostatnim akcentem sezonu był turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów we Wronkach, który odbył się w minioną sobotę. Nasze drużyny zdobyły dwa medale złoto i brąz. Złoto dziewcząt dość pewne za sprawą świetnego rezultatu Marty Duszyńskiej, która zagrała jako pierwsza i ustanowiał rekord życiowy na poziomie 613 kręgli. Dało to pozostałym zawodniczkom duży zapas – i choć pozostałe zawodniczki nie grały wybitnie to wspólnymi siłami utrzymały do końca pierwsze miejsce. Skład drużyny dziewcząt w kolejności w jakiej wystąpiły – Marta Duszyńska, Julia Brodziszewska, Katarzyna Mroczkiewicz, Anna Piotrowska i Weronika Remisz. Warto zaznaczyć, że dla Marty Duszyńskiej był to ostatni start w kategorii juniorki a dodatkowo ostatni start w barwach Dziewiątki-Amica Wronki. Od przyszłego sezonu Marta będzie grać dla Tarnowa Podgórnego, w którym mieszka już od przeszło roku. Życzymy Marcie dalszych sukcesów sportowych i dziękujemy za te wiele lat we Wronkach i wiele zdobytych medali (na podsumowanie wronieckiej kariery w barwach Dziewiątki na pewno napiszemy osobny post).

IMG_9757.JPG

Wśród juniorów nasz zespół na pewno było stać na walkę o zwycięstwo z faworytem zawodów, którym niewątpliwie był zespół Polonii 1912 Leszno. Mocno liczyliśmy na dobre otwarcie naszego najlepszego juniora młodszego – Tymka Ratajczaka i na zdecydowany finisz najlepszego zawodnika klubu Bartka Kruga, dla którego to też był ostatni start w kategorii juniora. Tymoteusz zagrał poprawnie 542 kręgle, kolejny zawodnik Michał Pajor podtrzymał poziom, który ciągle dawał nadzieję na walkę o turniejowe zwycięstwo. Niestety trzeci start wronczan – Gracjana Machaja i zmieniającego go Kornela Ratajczaka nie należał do udanych co mocno skomplikowało sytuację. Ostatniemu naszemu Bartkowi przyszło walczyć o medal srebrny i brązowy, jego start nie zaczął się dobrze, jednak druga część gry to już rewelacyjna i perfekcyjna gra i ostatecznie dwóch kręgli zabrakło nam do srebra – musieliśmy zadowolić się medalem brązowym.

IMG_9763.JPG

Tak jak pisaliśmy wcześniej – dwa krążki z tej imprezy są ostatnimi jakie zdobyliśmy w zakończonym sezonie 2014/2015. Za wszystkie starty wronieckich kręglarzy wielkie brawa i podziękowania. Teraz przychodzi czas odpoczynku, by już od września rozpocząć nowy sezon, na który klub stawia sobie znów wysokie cele. Co prawda dużo zawodniczek i zawodników zmienia kategorie wiekowe więc będzie to na pewno niełatwy sezon, ale… kto mówi, że łatwo znaczy przyjemnie 😉

Dobry rzut
Maciej Kląskała