Mamy brąz…

Czwarty sezon naszej drużyny męskiej w Superlidze Mężczyzn przyniósł historyczny medal. Po ciężkim meczu o brązowy medal z Pilicą Tomaszów Mazowiecki nasz zespół wygrał i zdobył tytuł II V-ce Mistrza Polski Seniorów.

W tym sezonie o tytuły przyszło walczyć w turnieju, do którego awansowały cztery zespoły po rozgrywkach play-off, które z kolei „rozstawia”ł układ w tabeli po 2 rundach meczowych. Już rundy meczowe pokazały, że cel jaki stawiał sobie zespół przed sezonem – czyli medal brązowy jest jak najbardziej realny.

W sobotę nasz zespół zagrał w półfinale z faworyzowaną Alfą-Vector Tarnowo Podgórne. Nasz zespół musiał do tego meczu podejść z głową, gdyż z jednej strony była szansa na wejście do ścisłego finału lecz z drugiej przy porażce był mecz o miejsce trzecie następnego dnia rano – trzeba było więc mierzyć siły na zamiary.

Mecz sobotni naszym nie wyszedł po myśli, dodatkowo z różnych przyczyn drużyna wystąpiła w osłabieniu, bez możliwości zrobienia dwóch zmian. Zwycięstwo gospodarzy turnieju była zasłużona, a nasi musieli szybko zastanowić się jak zagrać w meczu o upragniony medal.

Rywalem niedzielnego meczu o trzecie miejsce była drużyna Pilicy Tomaszów Mazowiecki, która w sobotę przegrała półfinał z Polonią 1912 Leszno. W pierwszym bloku zwyciężył Jarosław Maćkowiak z Michałem Dębickim, Tomek Pajor uległ młodemu Jakubowi Polakowi. Mamy więc 1:1 i 39 przewagi w kręglach. W drugim bloku zmagający się z kontuzją lędźwi Maciej Kląskała ulega Mateuszowi Goździkowi, choć do ostatniego toru była szansa na punkty. Całe szczęście w równolegle prowadzonym pojedynku Włodzimierz Dutkiewicz ogrywa lidera Pilicy Tadeusza Śliwińskiego, osiągając przy tym najlepszy wynik meczu 613 kręgli. Mamy więc 2:2 i 62 kręgle przewagi. W ostatnim bloku mamy duże emocje, zaczyna się dla nas dobrze ale od drugiego seta niespodziewanie Pilica zaczyna odrabiać straty, dopiero końcówka znów lepsza dla nas i przy zwycięstwie Bartka Kruga i przegranej Filipa Brzóski mamy 3:3 w pojedynkach ale lepszy bilans kręgli, mecz kończy się zwycięstwem naszej drużyny 5:3.

Brązowy medal jest zwieńczeniem trudnego sezonu ligowego, w którym nasi zawodnicy pokazali, że potrafią wygrywać nawet z najlepszymi drużynami. Cóż, cel na sezon zrealizowany – trzeba postawić sobie kolejny.

Brązowy medal wywalczyła drużyna w składzie (kolejność alfabetyczna): Mateusz Borowski, Filip Brzóska (kierownik drużyny, zawodnik), Włodzimierz Dutkiewicz, Maciej Kląskała, Bartosz Krug (kapitan), Jarosław Maćkowiak, Kamil Palacz, Michał Pajor, Tomasz Pajor.

W finale zespół Alfa-Vector Tarnowo Podgórne uległ Polonii 1912 Leszno. Leszno obroniło więc tytuł mistrzowski a drużynę z Tarnowa musi zadowolić znów medal srebrny.

10427216_1053995651281734_2611815744295909029_n.jpg 11133959_876262802440274_781213447152597298_o.jpg