Zdecydowany awans…

Decydujący mecz o wejście do turnieju finałowego z Tucholanką Tuchola, naszej żeńskiej drużyny, okazał się łatwą przeprawą. Można spokojnie napisać o tym meczu, że nasza drużyna zagrała pewnie i zdecydowanie ale nie spotkała się z żadnym oporem gości.

P3220504.JPG

 

Już po pierwszym bloku było wiadomo, że awans mają zapewniony zawodniczki z Wronek. Wygrane dwa pojedynki gwarantowały sukces w dwumeczu. Katarzyna Mroczkiewicz gra bardzo dobry mecz, jej wynik 563 daje zwycięstwo 3:1 z Martą Zalewską (519). Ostatecznie okazuje się, że ten jeden set, który zdobyła Zalewska był jedynym, jaki udało się tucholankom zdobyć we Wronkach. Wszystkie pojedynki toczyły się pod dyktando wronieckich zawodniczek. I tak – Sylwia Machniewska uzyskała wynik 570 kręgli przy 503 Darii Klunder. Patrycja Grzelak nie grała najlepiej jak potrafi (507) ale wystarczyło to do 4:0 z Karoliną Pietrowską (485). Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz uzyskała najlepszy rezultat meczu (592) i również przy 4:0 wygrała z Aliną Pstrąg-Wiligała (502). Cały mecz kończy się 5:0 – 2232:2009.

Turniej finałowy odbędzie się w Pucku. gdzie jako gospodarz wystąpi drużyna Dębinek Gdańsk. Pary półfinałowe to: Dziewiątka-Amica Wronki – Polonia 1912 Leszno oraz Dębinki Gdańsk – Czarna Kula Poznań. Dużą niespodzianką jest chyba wygrana w dwumeczu poznanianek z Alfą-Vector Tarnowo Podgórne.

Mecze półfinałowe oraz finałowe odbędą się w weekend 25-26 kwietnia.