Sukces w Pucharze Burmistrza Gostynia!

Nie ilość a jakość. Tak można podsumować finałowe starty zawodników i zawodniczek naszego klubu w XXXII Pucharze Burmistrza Gostynia, który zakończył się w niedzielę 18 stycznia br. Do gier finałowych wprowadziliśmy tylko po jednej kobiecie i mężczyźnie, ale zakończyli oni turniej w ścisłej czołówce, a Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz wygrała całe zmagania.

FullSizeRender.jpg

 Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz prowadzi w klasyfikacji Grand Prix Polski

Natalia zwycięstwo zapewniła sobie dzięki świetnemu finiszowi, pokonując o kilka kręgli Joannę Lajtke z Leszna. Nasza zawodniczka uzyskała wyniki 544+564 = 1108. Dzięki temu zwycięstwu została też liderką całego cyklu Grand Prix Polski. Druga z naszych zawodniczek – Ania Piotrowska zagrała słabo (488) i nie wystąpiła w niedzielnych finałach.

W męskim gronie mieliśmy tradycyjnie wielu swoich przedstawicieli, ale tylko Filip Brzóska załapał się do finału. „Życiówka” na poziomie 598 dała mu 6 miejsce po eliminacjach. W finale Filip gra znów bardzo dobrze 582, rywale nieco słabiej niż w elimin., i nasz zawodnik awansuje na 4 lokatę, a podium było naprawdę blisko… Zwycięża zawodnik gospodarzy Jakub Osiewicz. Dobrze zaprezentował się tez Jarosław Maćkowiak, któremu wynik 566 dał „tylko” 19 pozycję, jedno oczko za finałem. Maciej Kląskała 551, Mateusz Borowski 543, Michał Pajor 537, Bartosz Krug 520, Tomasz Pajor 519, Tomasz Cyran 514. W klasyfikacji łącznej GPP najwyżej z wronczan – 10, jest Filip Brzóska.

FullSizeRender_3.jpg

 Dla Filipa Brzóski jest to największy do tej pory sukces w kategorii Seniorów

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE