Świątecznie we Wronkach…

Tradycja Turnieju Świątecznego, organizowanego przez Jana Majchrzaka (Wielkopolski Okręgowy Związek Kręglarski) sięga już 15 lat. W zeszłym roku Prezes przekazał pałeczkę organizacyjną Maciejowi Kląskale, który obiecał, że na koniec 2014 turniej zostanie rozegrany we Wronkach – co też miało miejsce.

W turnieju zagrało ostatecznie 68 zawodniczek i zawodników z 5 klubów, szkoda że z zaproszenia nie skorzystały wszystkie kluby, bo w przerwie świątecznej młodzież może spędzić czas na sportowo.

W sobotnim turnieju dzieci wystartowało 10 dziewczynek i 12 chłopców. Wśród dziewczynek zwyciężyła Julia Konieczna z Wronek przed swoją koleżanką klubową Barbarą Mikołajczak. Na trzecim miejscu podium zameldowała się Marika Ryś z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Z grona chłopców zwyciężył Filip Łochowicz z Polonii 1912 Leszno, przez Michałem Bonkiem z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Na najniższym stopniu podium stanął Tobiasz Wilk z Dziewiątki-Amica Wronki, co ciekawe o miejscu 2 i 3 decydowała liczba strąconych dziewiątek. Nas cieszy, że w kategoriach dziecięcych pojawiła się spora liczba nowych dzieci. Nasz klub z grona blisko czterdziestki dzieci, uczęszczających na treningi wybrał w drodze eliminacji najlepszych, którzy zagrali w Turnieju Świątecznym w nagrodę.

W sobotę i niedzielę trwały eliminacje w kategoriach młodzika i juniora mł. Do poniedziałkowych finałów awansowało po sześć najlepszych z każdej kategorii.

Wśród młodziczek tradycyjnie już bój o zwycięstwo stoczyła kilkuosobowa grupa wronczanek i Nicoletta Dudziak z Leszna. Tym razem leszczynianka wygrała w bardzo ciekawym finale, pięcioma kręglami ogrywając Wiktorię Jądrzyk i siedmioma Sandrę Szczepską (obie z Wronek). Reszta zawodniczek, które zagrały w finale to też wronczanki, z większymi stratami zajęły miejsca 4-6: w kolejności: Angelika Przybysz, Julia FilipiecKarolina Sarbak.

IMG_3272.JPG

 Podium młodziczek

W kategorii młodzików ciekawie było po eliminacjach, w których trójka najlepszych z niedawnych Mistrzostw Polski zawodników zdecydowanie prowadziła i zapowiadało to również ciekawy finał. Ostatecznie w poniedziałkowym starcie tylko Jakub Cwojdziński z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne przekroczył granicę 500 kręgli i zdecydowanie zwyciężył a skład podium był dokładnie taki sam jak w mistrzostwach – drugie miejsce dla Jakuba Kląskały a trzecie dla Macieja Olczyka (oboje Dziewiątka-Amica Wronki).

IMG_3277.JPG

 Podium młodzików

Bardzo ciekawa konfrontacja nastąpiła w kategorii juniorek młodszych. Prowadząca po eliminacjach Aleksandra Bonk z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne broniła się przed atakiem lepiej grających w finale wronczanek Julii Brodziszewskiej Katarzyny Mroczkiewicz. Ostatecznie jednak przewaga z eliminacji wystarczyła do zwycięstwa Oli (1063). Druga była Brodziszewska (1061) a trzecia Mroczkiewicz (1060). Pozostałe miejsca finałowe 4-6 również dla zawodniczek z Wronek: Patrycji Grzelak, Martyny Remisz i Julii Grocholskiej.

IMG_3284.JPG

 Podium Juniorek Młodszych

Wśród juniorów młodszych wielką klasę i dominację pokazał nad resztą Kacper Michalak ze Startu Gostyń. W obu startach był zdecydowanie najlepszy i z dużą przewagą wyprzedził drugiego Tymoteusza Ratajczaka i trzeciego Kamila Palacza z Dziewiątki-Amica Wronki. W finale zagrało jeszcze dwóch leszczynian Alan Rybiński (miejsce 4) i Mateusz Klecha (miejsce 6), rozdzielił ich Mateusz Sawala z Wronek (miejsce 5).

IMG_3290.JPG

 Podium Juniorów Młodszych

Na podsumowaniu główni organizatorzy zawodów: Maciej Kląskała i Jan Majchrzak dziękowali za udział i życzyli aby 2015 rok był dla wszystkich sportowców udany.