Złoto w Tucholi…

Ostatnie zawody Mistrzostw Polski w roku 2014 to rywalizacja indywidualna i par Seniorek i Seniorów. Zawody odbyły się w miniony weekend w Tucholi. Dla nas świetna informacja przyszła już w sobotę, kiedy to nasze reprezentantki zdobyły ZŁOTY medal w parze.

W sobotę rywalizowały pary, nasze zawodniczki Sylwia Machniewska Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz zagrały wcześnie i jak to się mówi w żargonie kręglarskim „zadały” wynik innym rywalkom. Kręgielnia w Tucholi do łatwych nie należy więc dwa równe starty (550+551) dał nam nadzieje medalowe. Do końca ważyły się losy koloru ale ostatecznie żadna para nie była w stanie go pobić i to nasz duet został Mistrzem Polski na sezon 2014/2015. Drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki Polonii 1912 Leszno, które uzyskały ten sam rezultat 1097 kręgli (o miejscach zadecydowały zbierane). Obie nasze zawodniczki awansowały też pewnie do niedzielnego finału. W Tucholi wystartowała jeszcze Anna Piotrowska ale o tym starcie musi szybciutko zapomnieć bo nie było ani dobrego wyniku ani też miejsca.

IMG_3212.JPG

 

W zawodach wystartowała dziewiątka naszych reprezentantów w kategorii seniora. Stworzyliśmy cztery klubowe pary. Najlepiej spisali się obrońcy tytułu Bartosz KrugTomasz Pajor, którzy zajęli miejsce siódme. Poziom zawodów był umiarkowany i w czołówce był duży ścisk ale ostatecznie najlepszą okazał się duet Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (Bonk Jarosław i Grzesiak Marcin), przed dwiema parami leszczyńskimi. Do finału niedzielnego awansowało czterech naszych graczy: Krug Bartosz, Maćkowiak Jarosław, Kowalski Leszek i Kląskała Maciej.

W niedzielnych finałach nasi reprezentanci uzyskiwali w większości słabsze rezultaty ale generalnie poziom zawodów był niższy. Wśród seniorek Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz zajęła piąte miejsce i była to najlepsza pozycja indywidualna. Sylwia Machniewska zajęła ósmą pozycję. W seniorach Jarosław Maćkowiak zagrał najrówniej z naszych w obu startach i przełożyło się to na dziesiąte miejsce. Oczko niżej był Bartek Krug a na miejscach szesnastym i siedemnastym start zakończyli odpowiednio Maciej Kląskała i Leszek Kowalski. Zawody wśród seniorów pokazały siłę dwóch klubów w tej kategorii – Alfy-Vector Tarnowo Podgórne i Polonii 1912 Leszno. Można jednak być zadowolonym, że wśród liczby finalistów trzecie miejsce zanotował nasz klub i oby to przełożyło się na miejsce w superlidze.

IMG_3219.JPG IMG_3220.JPG