Pucharem Poznania weszliśmy w sezon

Wprawdzie mamy już za sobą pewną ilość treningów a nawet kilka sparingów, ale oficjalnie sezon 2014/2015 rozpoczęliśmy Pucharem Poznania na kręgielni Czanrej Kuli Poznań. W zawodach tych wystartowała liczna ekipa z Wronek, rywalizując w kategorii indywidualnej mężczyzn i mixtów. Dla kilku z nas start w ostatni weekend sierpnia okazał się całkiem niezły, nie zabrakło też podium z naszym udziałem.

Gry eliminacyjne (czwartek i piątek) miały wyłonić 16 najlepszych mężczyzn i 8 kobiet, oraz ułożyć klasyfikację mixtów. Niestety cieniem na całej organizacji turnieju kładą się problemy techniczne, z jakimi borykano się na kręgielni w Poznaniu w czwartek i piątek. Czwartkowe eliminacje kończono po godzinie 1 w nocy…(czyli de facto już w piątek), również następnego dnia zawodnicy schodzili z torów dopiero w godzinach nocnych. Ostatecznie do finału męskiego awansowało sześciu Wronczan. Liderem (583) był Jarek Maćkowiak. Miłym akcentem było zwycięstwo międzyklubowego mixta Ewa Iwicka – Maciej Kląskała (1078).

PucharPoznania2014_Mixt_EwaIwicka_MaciejKlaskala

W pierwszym bloku finałów dobrze zagrał Mateusz Borowski, który awansował z 13 na 10 pozycję (1068). Nieco słabiej Tomek Cyran (1062 i 11 miejsce), oraz Bartek Krug (1032 i 13 miejsce). Dobrą i równą formę pokazał Filip Brzóska, kończąc zmagania na  6 miejscu (1096). Awans do czołówki dzięki bardzo dobrej grze w finale zanotował Maciej Kląskała (1108) – na 5 pozycję. Niestety z pozycji lidera dopiero na 7 miejsce spadł Jarek Maćkowiak (510 w finale). Zwycięzcą zawodów został Piotr Kieliba (1150). Wśród kobiet, bez naszych zawodniczek, zwyciężczynią okazała się Joanna Lajtke z Leszna (1085).

WYNIKI

puchar_poznania_2014