Obozowo…

Nasza młodzież już tradycyjnie uczestniczyła w letnie wakacje w obozach sportowych. Z uwagi na to, że zmieniły się (niekorzystnie) warunki dofinansowania sportu młodzieżowego w Polsce, w tym roku organizacja wyjazdów był trudniejsza. Daliśmy jednak radę i wspólnymi siłami z Wielkopolskich Związkiem Okręgowym w Lesznie umożliwiliśmy naszym zawodniczkom i zawodnikom udział w obozach.

Na początku lipca kategoria juniorki i juniora młodszego udała się na 11 dni do Nachodu, gdzie pod okiem instruktorów Jana Majchrzaka i Ryszarda Bonka (trenera Kadry Narodowej Juniorów) spędziła na sportowo czas. Tereny wokół czeskiego Nachodu sprzyjają przygotowaniom kondycyjnym, całkiem górzyste tereny i liczne trasy dały naszym zawodniczkom i zawodnikom możliwość podniesienia wydolności. Oczywiście zajęcia odbywały się również na dobrej czterotorowej kręgielni Primator Nachod. W Czechach mieliśmy silną reprezentację 11 osób (6 juniorek i 5 juniorów).

Obozowicze z Nachodu wrócili w sobotę 19.07. a już 20.07. odprawiliśmy młodzież, z kategorii młodzików, w przeciwnym kierunku – do Pucka. Aż 15 reprezentantów Wronek, pod okiem Janusza Majchrzaka i Zygmunta Felenberga z Leszna, trenowało formę zarówno kondycyjną jak i techniczną. Bogaty program, w tym m.in. dalekie wędrówki po wybrzeżu Zatoki Puckiej ale i też polskiego morza, gry zespołowe i treningi na kręgielni. Nasza młodzież w świetnych nastrojach wróciła do Wronek 30.07.

10531388_1505211423030365_8629606704800135160_o

Miejmy nadzieję, że spędzony czas na obozach da pozytywne rezultaty w nadchodzącym sezonie. Za rok postaramy się również „pospinać” budżet tak, by znów zorganizować wyjazdy – są one ważnym elementem funkcjonowania naszego klubu…