Bartek Mistrzem Polski

Udanie zakończył się nasz udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lesznie. W sobotę nie mogliśmy być zadowoleni bo szybko udział w tandemach zakończył nasz duet Marta Duszyńska – Bartosz Krug, którzy już w pierwszej rundzie przegrali 0:2 z parą z Tomaszowa Mazowieckiego. W tej konkurencji mieliśmy jeszcze jednego naszego reprezentanta, Michał Pajor zagrał w parze z Patrycją Poznańska z Czarnej Kuli Poznań. Ta łączona para zaczęła bardzo dobrze, wygrywając 2:0 z parą z Łazisk Górnych. W ćwierćfinale zabrakło troszkę szczęścia z parą z Tucholi – przy remisie w setach decydowały rzuty zwycięstwa, najpierw grane na remis ale po zmianie torów o 2 kręgle jest para Tucholanki. W konkurencji tandemów Mistrzami Polski została mieszana para Alfy-Vector Tarnowo Podgórne i Polonii 1912 Leszno – Joanna Filip i Mikołaj Konopka. Zresztą na drugim miejscu również zestawiona para tych dwóch klubów – Małgorzata Leopold i Michał Szulc. Na najniższym stopniu podium stanęła para z Tomaszowa Mazowieckiego – rodzeństwo Monika i Piotr Kozłowscy.

10471068_787313337970145_1639314550_o

W niedzielę rozegrano konkurencje sprinterskie. Zaczęli panowie. W drabince mistrzowskiej zobaczyliśmy dwóch naszych reprezentantów – Bartosza KrugaMichała Pajora. Niestety nie pojawił się na starcie Szymon Adamczak. Dwójka naszych rozpoczęła bardzo dobrze – szybciutko odprawiając swoich rywali 2:0. Bartek ograł Bartosza Sikorę z Gdańska a Michał – Karola Macioła z Łazisk Górnych.

W ćwierćfinale nasi reprezentanci trafiają niestety bezpośrednio na siebie i jedyne z czego można być tu zadowolonym, że mieliśmy zagwarantowane miejsce w półfinale. Pojedynek bratobójczy miał bardzo ciekawy przebieg. Pierwszego seta wygrał Michał, w drugim wydawało się, że będzie znów zwycięstwo naszego młodszego zawodnika. Jednak bardziej doświadczony Bartek, w końcówce, „wyszarpał” zwycięstwo w secie i doprowadził do rzutów zwycięstwa. Tu znów było bardzo wyrównanie, jednak minimalnie lepszy był Bartek i to on zagrał dalej w półfinale. Pojedynek półfinałowy to rywalizacja z Adrianem Szulcem z Polonii 1912 Leszno, zawodnikiem który błyszczał formą w niedawnych Mistrzostwach Świata Juniorów. Bartek miał coś do udowodnienia, gdyż mimo, że w zeszłym roku grał w finale Mistrzostw Polski w sprintach, szansy na Mistrzostwach Świata w Brnie nie dostał, by zgrać w tej konkurencji. Bartek w półfinale wygrywa gładko 2:0, przy słabej w tym pojedynku formie Adisa. Mamy więc znów naszego zawodnika w finale tej konkurencji a ostatnią przeprawą jest znów zawodnik gospodarzy – tym razem Filip Glapiak. Pierwszy tor wygrał Filip ale drugi tor zdecydowanie lepszy dla Bartka – mieliśmy rzuty zwycięstwa – i tu znów lepsza precyzja naszego zawodnika – Bartosz Krug – Mistrzem Polski.

W sprintach juniorek mieliśmy tylko jedną reprezentantkę – Martę Duszyńską, która już w pierwszej kolejce trafiła na Liwię Strzelczak, która ostatnio prezentuje dobrą formę. Mimo przyzwoitej gry Marty na „Strzałkę” to zamało – pojedynek kończy się 0:2 i kończy się też turniej dla Dziewiątki-Amica. W tej konkurencji zwycięstwo odniosła Maja Olszewska z Gdańska, ogrywając w finale Małgorzatę Leopold z Tarnowa Podgórnego. Obie zawodniczki są V-ce Mistrzyniami Świata Juniorek z Brna. Na trzecim miejscu podium stanęła Joanna Filip, również z Tarnowa Podgórnego.

Podsumowując, jeden medal z najcenniejszego kruszcu i 18 punktów w klasyfikacji klubowej (co dało nam czwartą pozycję). Bartek Krug udowodnił, że jest jednym z najlepszych polskich juniorów, od dwóch sezonów z wszystkich imprez przywozi medale. Troszkę zabrakło tym razem Marcie Duszyńskiej, która chyba czuła się troszkę osamotniona brakiem koleżanek klubowych – niestety w naszej historii mamy lukę w tym roczniku i na silny skład juniorek musimy jeszcze poczekać.

Zdecydowanie najlepiej wypadły Alfa-Vector, która zdobyła wiele punktów w konkurencji juniorek i Polonia 1912 Leszno, która punktował wśród juniorów. Oba te kluby też zdominowały konkurencję tandemów, łącząc swoje zawodniczki i zawodników w pary.