Młodzieżowe Mistrzostwa Klubu

Rozegraliśmy podczas ostatnich dwóch tygodni Młodzieżowe Mistrzostwa Klubu w sezonie 2013/2014 – w kategoriach młodziczek i młodzików (w dniach 29 i 31 października) oraz w kategoriach juniorek młodszych i juniorów młodszych (5 listopada).

Nad sprawną organizacją obu imprez czujnie pracowali instruktorzy poszczególnych kategorii czyli Edyta Kląskała, Natalia Bączkiewicz, Piotr Rybarczyk i Maciej Kląskała.

Nasza młodzież sportowo spisywała się różnie ale należy zaznaczyć, że dla niektórych gra sportowa (pełne i zbierane) i rywalizacja była nowym wydarzeniem, stąd szczególnie wśród młodziczek i młodzików było wiele emocji a nawet łez 😉 To przetarcie się przez sportowy duch rywalizacji ma wzmocnić charaktery i pozwolić w niedługiej przyszłości reprezentować nasz klub na ogólnopolskich turniejach.

Mistrzostwa Klubu miały też pokazać kto wyrasta na liderów poszczególnych kategorii młodzieżowych po tym, jak starsi zmienili kategorie na wyższe.

I tak, najlepszymi wśród młodziczek i młodzików okazali się Martyna Remisz (517) i Mateusz Sawala (496). Wygrana Martyny po zaciętym pojedynku z Angeliką Przybysz, której jest to pierwszy sezon w tek kategorii, stąd duże brawa za wynik 516. Miejsce trzecie zajęła Julia Paszyk (481). Wśród młodzików poziom był bardziej zróżnicowany i przewaga Mateusza była dość wysoka. Drugi był Maciej Fot (476) a trzeci Jan Klemeński (458). Warto zaznaczyć, że dziewczyny grały bardziej precyzyjnie niż chłopcy.

Wśród starszej kategorii zwyciężyli z tym samym rezultatem: Julia Brodziszewska i Gracjan Machaj (529). Oboje pierwszy sezon w juniorach/rkach młodszych. Drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Anna Piotrowska (522) a trzecie Patrycja Grzelak (513). Wśród chłopaków drugi był Patryk Janicki (518) a trzeci Mateusz Kląskała (511). Znów dziewczęta grały troszkę bardziej skuteczniej niż chłopaki.

W drugiej połowie listopada nasza młodzież wyruszy do Gostynia na Memoriał Zybera i Sobierajskiego, na którym będą mogli zweryfikować swoją formę w konfrontacji z zawodniczkami i zawodnikami z innych klubów.

Szczegółowe wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Klubu 2013/2014