Wystartowała Amatorska Liga Kręglarska – edycja 2013/2014

W miniony weekend wystartowaliśmy nową edycję Amatorskiej Ligi Kręglarskiej we Wronkach. Na starcie zgłosiło się osiemnaście trzyosobowych zespołów ale dzięki nowemu regulaminowi w rywalizacji wzięło udział 62 zawodniczek i zawodników.

W tym sezonie w każdej kolejce mogą grać wszyscy, którzy wyrazili chęć udziału w rozgrywkach. Każda kolejka to start indywidualny a każdy zespół do klasyfikacji drużynowej zgłasza przed startem trzech reprezentantów. Trzeba więc wykazać się  troszkę taktyką i wyczuciem, kogo w danej kolejce stać na lepszy rezultat. Będzie więc ciekawie i mamy nadzieję, że do końca rywalizacja będzie gorąca.

Weekend ligowy zaczyna się w piątek i kończy w poniedziałek. Co prawda sobota i niedziela jest zaplanowana na daną kolejkę, ale aby umożliwić start tym, którzy z różnych przyczyn (praca, szkoła itp.) nie mogą zagrać, mają prawo gry tylko w piątek i poniedziałek. Dzięki temu chcemy by klasyfikacje były zawsze aktualne.

Wśród drużyn mamy kilka nowych, w tym również gości z Tarnowa Podgórnego, Szamotuł i Krucza, co nas bardzo cieszy.

W tej klasyfikacji na prowadzenie wyszedł Izomet Zamość, który reprezentują bardzo doświadczeni zawodnicy: Tomasz Cyran, Leszek Kowalski i Krzysztof Sawala a wynik 1102 kręgle pokazuje, że może to być drużyna, która zawalczy o zwycięstwo tej edycji.

Indywidualnie wśród kobiet najlepiej spisała się Paulina Musielak, która objęła prowadzenie wynikiem 378 kręgli, wygrywając z Sylwią Machniewską 370 i Marzeną Spychałą 363. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Beata Błajet – 362, zajmując czwartą pozycję.

Wśród mężczyzn dominował tym razem Dawid Dobierski z wynikiem 382 kręgli, przed Krzysztofem Sawalą 378 i Leszkiem Kowalskim 377.  Generalnie poziom wśród mężczyzn był wysoki – 360 i więcej kręgli zagrało siedmiu graczy.

Kolejna kolejka zostanie rozegrana dopiero w grudniu ale w międzyczasie wronieccy amatorzy będą mogli zagrać o PUCHAR AGROTURYSTYKI, którego gospodarzami będą tym razem Róża i Marian Nowak. Ten turniej zorganizują i przeprowadzą wspólnie KK Dziewiątka-Amica oraz Amatorskie Stowarzyszenie Kręglarzy.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE