Jubileusz 50-lecia KS Czarna Kula Poznań z sukcesem

Godnie uczciliśmy piękny jubileusz jakim było 50-lecie KS Czarna Kula Poznań. W tym okolicznościowym turnieju, rozgrywanym w dniach 6-9 czerwca br., wystąpiła oczywiście liczna grupa kręglarzy z Wronek. Z powodzeniem…

Turniej miał bardzo ciekawą i widowiskową formułę. Eliminacje, do których stanęło 30 zawodniczek i 60 zawodników, rozgrywane były na klasyczne 120 rzutów „sportowe”. Do finałowej 32-ki organizatorzy przewidzieli awans 21 mężczyzn + 11 kobiet. Niedzielne finały rozgrywane były w formule „sprint” 2 x 20 rzutów (10p + 10z) z rzutami zwycięstwa. Pojedynki rozgrywano w tradycyjnej drabince na 32 miejsca, rozstawienie na podstawie wyników z elimin. (1 z 32, 2 z 31 itd.) Do tych gier awansowało czterech naszych zawodników: Krzysztof Sawala, Bartosz Krug, Kornel Ratajczak i Tomek Pajor.

Pojedynki okazały się bardzo ciekawe i widowiskowe. W 1/16 odpadł Krzysztof Sawala, który uległ R.Cwojdzińskiemu 0:2. Pierwszą rundę przeszli za to Kornel (po dwóch dogrywkach), Bartek (gładkie 2:0) i Tomek (także 2:0). W 1/8 dość wyraźnie przegrywa Kornel Ratajczak ze świetnie grającym Bartkiem Włodarczykiem. Bartosz Krug remisuje 1:1 z Włodzimierzem Dutkiewiczem, ale okazuje się lepszy w dogrywce i awansuje do ćwierćfinału. Trochę niespodziewanie, ale dla nas jak najbardziej szczęśliwie awansuje Tomek Pajor, pokonując rzutami zwycięstwa lidera z eliminacji – Arka Stacheckiego. Kolejna runda i znów jeden z naszych graczy awansuje, jeden odpada. Nieznacznie słabszy od Michała Szulca okazuje się Bartek, który po remisie 1:1 przegrywa 14:16 dogrywkę ćwierćfinałową. Tomek Pajor idzie przez turniej jak burza i pokonuje Jarka Maćkowiaka (1:1 i 21:19). W półfinale nadspodziewanie łatwo nasz zawodnik radzi sobie z B.Włodarczykiem 2:0 i mamy Tomka w finale! Tam działy się bardzo ciekawe rzeczy. Pierwszy tor dla Tomka, drugi dla jego rywala, którym był Michał Szulc. W (pierwszej) dogrywce Tomkowi do wygranej starcza 4 w ostatnim rzucie ale… wypada 3 ze środka i gramy dalej. Druga dogrywka to popis Szulca i jego zwycięstwo w turnieju. Tomasz Pajor zajmuje świetne drugie miejsce i przy okazji zgarnia przyjemną nagrodę finansową 🙂 Gratulujemy !

Pełne wyniki TUTAJ