Kobiety w brązie…

Brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorek zakończyły sezon ligowy nasze Panie. Po połowy rozgrywek wydawało się, że nasze Panie w tym roku mogą liczyć nawet na złoto lecz druga część rozgrywek była troszkę słabsza w ich wykonaniu, co przełożyło się na trudne zadanie odegrania głównej roli w finałowym turnieju w Lesznie.

Zrzut ekranu 2013-04-29 o 13.26.22Nasza drużyna kobieca mogłaby na pewno sięgać po triumfy w lidze. Do tego potrzebne jest jednak wygospodarowanie więcej czasu a w przypadku kiedy łączy się różne obowiązki – praca, szkoła – to takie zadanie jest dla naszych dziewcząt zbyt trudne. Z dziesięciu zawodniczek, które aktualnie „mamy na stanie”, na pełna dyspozycyjność można liczyć zaledwie na pięć. To oznacza, że na poszczególne mecze skład nie jest nigdy stały i optymalny. W tej sytuacji trudno spodziewać się systematyczności i większych sukcesów. Może zmiana regulaminu rozgrywania meczy ligowych w przyszłym sezonie (przyp. mecze ligowe będą grane w czteroosobowych składach – nie jak do tej pory w sześcioosobowych) pozwoli nam zorganizować drużynę na miarę Mistrza Polski – a na pewno po wieloletnich sukcesach juniorskich, kadrowo stać nas na to.

Zrzut ekranu 2013-04-29 o 13.24.27

Słowa uznania należy się jednak tym zawodniczkom, które mimo kłopotów kadrowych potrafiły zmobilizować się do gry i do wszystkich meczów podeszły z odpowiednim nastawieniem. To pozwoliło osiągnąć kolejny medal Mistrzostw Polski dla Wronek.

Brązowe medale nasze dziewczęta odebrały w miniony weekend w Lesznie, gdzie odbył się finałowy turniej tegorocznych rozgrywek, z udziałem czterech zespołów: Polonii 1912 Leszno, Alfy-Vector Tarnowo Podgórne, Tucholanki Tuchola i Dziewiątki-Amica Wronki.

Nasze Panie tym razem zajęły trzecie miejsce, drugie przypadło Polonii Leszno a na leszczyńskim turnieju triumfowały zawodniczki Alfy-Vector Tarnowo Podgórne. Po zliczeniu punktów z rundy zasadniczej i finału klasyfikacja końcowa wyglądała następująco: Mistrzostwo Polski dla Polonii 1912 Leszno, V-ce Mistrzostwo Polski dla Alfy-Vector Tarnowo Podgórne i II V-ce Mistrzostwo Polski dla Dziewiątki-Amica Wronki.

W turnieju finałowym najlepszy wynik drużyny osiągnęła nasza najmłodsza zawodniczka –  Anna Piotrowska (555), co cieszy przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Tomaszowie Mazowieckim (1-3 maja). W leszczyńskim finale najlepiej zagrała, niezawodna w tym sezonie, Kinga Konopa z Polonii 1912 Leszno (601).

Tak jak już pisałem wcześniej, zmiana regulaminu rozgrywania meczy ligowych w przyszłym sezonie ma spowodować, że będziemy mieli większą rywalizację, na pewno więcej drużyn w lidze, co mamy nadzieję przełoży się na większe emocje.

WYNIKI KOŃCOWE DMP KOBIET sezon 2012/2013