Klubowa dominacja potwierdzona w Lesznie

Ubiegający weekend był bardzo pracowity dla kręglarzy. We Wronkach rywalizowali najstarsi podczas Mistrzostw Polski w konkurencjach „szybkich”. W Lesznie na torach konkurowali młodsi adepci kręgli klasycznych.

Początek roku to w kalendarzu „wielka dziura”, którą na pewno będzie trzeba uzupełnić w kolejnym sezonie, bo zawodnicy nie mogą w środku sezonu mieć tak długiej przerwy w grze. Nasza młodzież jeszcze w tym sezonie nie przegrała zawodów w klasyfikacji klubowej i do Leszna wybieraliśmy się by tą dobrą passę podtrzymać.

Szeroki skład Wronek – aż 34 zawodniczek i zawodników zgłoszonych do gry – miał szansę pograć na torach z Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Lesznie w październiku. Okazało się, że tory są bardzo wymagające i dobre wyniki przynoszą tylko tym, którzy bardzo dobrze rozumieją tajniki techniki kręglarskiej. W Lesznie padło sporo dobrych a nawet bardzo dobrych rezultatów.

Zwycięstwo KK Dziewiątka-Amica Wronki w Memoriale Krzymińskiego i Nowackiego

Nasza kadra najwięcej miała do powiedzenia w kategoriach U-12 i U-14. Dzieci dobrze wypadły zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców, z tym że do niedzielnego finału weszło 2 chłopców i jedna dziewczynka. Bardzo ciekawą rywalizację stoczyła Angelika Przybysz z miejscową zawodniczką Anią Łochowicz. Wyrównane wyniki obu startów ale ostatecznie leszczynianka minimalnie wygrywa z naszą – co podkreślają fachowcy – utalentowaną zawodniczką. Wśród chłopców po eliminacjach odskoczył zdecydowanie Jakub Cwojdziński z Tarnowa Podgórnego a za nim do finału awansowało, jak już wcześniej wspomniałem, dwóch naszych – Jakub Kląskała Janek Klemeński. W finale nic się nie zmieniło – wszyscy zagrali troszkę mniej ale w takiej samej konfiguracji i nic nie zmieniło się w klasyfikacji – „Cwojdek” pierwszy, Kuba Kląskała drugi i Janek Klemeński trzeci.

Nasze młodziczki stoczyły bardzo udany bój w finale, goniąc prowadzącą po eliminacjach Nicolettę Dudziak z Leszna. Ostatecznie Julia Brodziszewska przypomniała sobie o swojej waleczności i po kilku mniej udanych turniejach znów zwycięża. Tą waleczność dokumentuje 1 kręgiel przewagi na Nicolettą. Szkoda jeszcze sporej liczby rzutów zerowych, co wpływa niekorzystnie na wynik końcowy – ale to musi poprawić wielu reprezentantów z Wronek. Na najniższym stopniu podium stanęła Patrycja Grzelak, która na pewno musi większą uwagę skupić na koncentracji na torze – to pozwoli jej również grać na wyższym poziomie. Warto zaznaczyć, że w pierwszej piątce tej kategorii mieliśmy jeszcze dwie reprezentantki – czwarta była Sandra Szczepska a piąta Julia Grocholska.

Młodzicy również udanie wystartowali w leszczyńskich zawodach. Do sześcioosobowego finału awansowało dwóch naszych: Gracjan Machaj i Bartosz Ruszczyk. Gracjan nawet prowadził po eliminacjach z dobrym rezultatem 533 kręgli ale w niedzielę swój start zawalił, szczególnie w grze do zbieranych i spadł tuż za podium. Równo zagrał Bartek, który zajął ostatecznie drugą pozycję. Pierwszy był gdańszczanin Adrian Stankiewicz, który szczególnie w finale błysnął formą. Do finału niewiele zabrakło Maciejowi Olczykowi i Mateuszowi Sawali, którzy zajęli odpowiednio ósme i jedenaste miejsce.

Więcej spodziewaliśmy się w kategoriach juniorskich. Tu na pewno liczyliśmy szczególnie na juniorów młodszych. Mieliśmy kilka niespodzianek i tych oczekiwanych ale też negatywnych. W czwartek rozczarowali nasi najbardziej doświadczeni – Kornel Ratajczak i Patryk Janicki, dla których memoriał leszczyński jest „zimnym prysznicem” przed zbliżającymi się dużymi krokami Mistrzostwami Polski i Mistrzostwami Świata, gdzie zarówno Kornel jak i Patryk mają reprezentować Polskę. Reszta zagrała eliminacje w piątek i jedynie Tymoteusz Ratajczak może być dumny ze swojego startu. Tymek zagrał życiówkę i do finału wszedł z czwartym rezultatem. Najważniejsze jest to, że Tymkowi udało się w niedzielnym finale to miejsce zachować i jest to największe osiągnięcie do tej pory tego zawodnika. Dla całej reprezentacji to również było ważne, bo dzięki zdobyciu punktowanego miejsca w kategorii juniora młodszego, Wronki obroniły 1 miejsce w klasyfikacji klubowej. To kolejne zwycięstwo Wronek w turnieju młodzieżowym, tym samym nasz klub w tym sezonie w tego typu zawodach jeszcze nie przegrał !

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE

GALERIA ZDJĘĆ [facebook -> profil Polonii 1912 Leszno]