Świąteczno-Noworoczne kulanie młodzieży…

W Gostyniu młodzież kręglarska zakończyła rok 2012, tradycyjnym Turniejem Świątecznym, którego organizatorami byli: Wielkopolski Okręgowy Związek Kręglarski w Lesznie oraz Klub Sportowy „Start” Gostyń.

Nasz klub był licznie reprezentowany w tych zawodach a swoje uczestnictwo zaznaczyli zwycięstwem w trzech kategoriach wiekowych na pięć rozgrywanych. Pierwsze zwycięstwo przypadło już w piątek, podczas turnieju Dzieci. Tu jedynym naszym reprezentantem był Jakub Kląskała, który pokonał Jakuba Cwojdzińskiego z Alfy Vector Tarnowo Podgórne, co było dużą niespodzianką. Ta rywalizacja była bardzo interesująca bo o zwycięstwie zadecydowała jedna strącona „dziewiątka” więcej przez naszego Jakuba (w kręglach był remis 302-302).

W czartkowo-piątkowych eliminacjach nasi spisali się dobrze, choć niektórzy zawodnicy i zawodniczki jeszcze muszą opanować tajniki gry kręglarskiej bo wyniki nie były zadowalające. Jednak do finału sobotniego w kategorach młodzików/czek i juniorów mł. awansowało aż 14 wronczan.

Wśród młodziczek nasze reprezentantki w finale rywalizowały jedynie z Nicolettą Dudziak z Leszna. W tej rywalizacji nasze dziewczęta wyszły zwycięsko i zajęły dwa pierwsze miejsca – Patrycja Grzelak miejsce pierwsze i Katarzyna Mroczkiewicz miejsce drugie. Leszczynianka w finale zagrała zdecydowanie gorzej niż w eliminacjach ale wystarczyło to do obronienia trzeciego miejsca na podium.

W rywalizacji młodzików liderem dość zdecydowanym był Alan Rybiński z Polonii 1912 Leszno a tuż za nim nasz najlepszy aktualnie młodzik – Gracjan Machaj. Gra finałowa Gracjana była zdecydowanie lepsza od eliminacji i ostatecznie to wronaczanin okazał się najlepszy w Turnieju Świątecznym – podtrzymując świetną passę z ostatnich tygodni. Pozostali nasi reprezentanci nie zmieścili się na podium ale zajęli zgodnie trzy miejsca tuż za nim.

Dużą szansę na zwycięstwo w turnieju miał jeszcze nasz junior młodszy – Kornel Ratajczak. Jeszcze na 10 rzutów przed końcem gry wyglądało, że Wafel rywalizuje z sierakowianinem Dawidem Kupcem a kiedy to nasz zawodnik wyszedł na prowadzenie z za „pleców” wyskoczył miejscowy – Karol Sellmann i wygrał trzema kręglami. U naszego zawodnika ewidentnie zabrakło w ostatnich pięciu rzutach zimnej krwi.

Z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że rywalizację juniorek młodszych wygrała Patrycja Poznańska z Czarnej Kuli Poznań. Nasze dwie zawodniczki niestety znalazły się poza finałem.

Ekipą wroniecką w dwudniowym wyjeździe opiekowali się Edyta Kląskała i Piotr Rybarczyk.