Klubowe zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Młodzików…

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Dla nas impreza udała się sportowo znakomicie. Nasza reprezentacja z Mistrzostw Polski przywiozła zwycięstwo klubowe i aż 6 medali.

Do dość odległego Tomaszowa Mazowieckiego wysłaliśmy dwunastoosobową reprezentację, którą budowali zawodnicy i zawodniczki najlepiej spisujący się w tegorocznych turniejach w kategorii młodzików.

Nie będziemy ukrywać, że po zwycięstwach w klasyfikacji klubowej na turniejach w Poznaniu i Gostyniu liczyliśmy na medale. Nasza ekipa nie zawiodła choć przy odrobinie szczęścia występ mógł być jeszcze lepszy… Nie narzekajmy jednak.

Sobota to turniej par oraz eliminacje indywidualne. I już w pierwszym dniu zdobywamy trzy medale, z czego jeden z najcenniejszego kruszcu. Para Gracjan Machaj i Bartosz Ruszczyk występowali w roli faworytów, co nigdy nie jest sprawą łatwą. Nasi młodzi kręglarze jednak wytrzymali presję i ostatecznie zwyciężyli bardzo pewnie. Drugie miejsce zajęła para z Tarnowa Podgórnego a trzecie z Tomaszowa Mazowieckiego. Dwa pozostałe medale to zdobycz naszych dwóch par młodziczek. Pierwszą parę tworzyły Julia Brodziszewska i Patrycja Grzelak, które stoczyły zacięty bój z zawodniczkami z Tucholi. Jednakże tym razem musiały się zadowolić srebrnymi medalami i tytułem V-ce Mistrzyń Polski. Brąz zdobyła druga nasza dziewczęca para – Katarzyna Mroczkiewicz i Nowak Sandra.

Do finału indywidualnego, który był rozgrywany w niedzielę, awansowały wszystkie nasze reprezentantki (6 zawodniczek) i pięciu młodzików. W tych finałach mieliśmy duże nadzieje na medale, ostatecznie udało się ich zdobyć trzy.

Tym razem nie było tego najważniejszego ale i tak, w dwóch konkurencjach mieliśmy wiele radości. Finał młodziczek potwierdził dominację Marty Zalewskiej z Tucholi, która była zdecydowanie najlepsza w tym turnieju. Za jej plecami, na dwóch pozostałych stopniach podium, stanęły już nasze zawodniczki. Patrycja Grzelak – srebro i Julia Brodziszewska – brąz to bilans wronczanek. Blisko podium (na piątym miejscu) uplasowała się jeszcze Katarzyna Mroczkiewicz.

Ciekawie wyglądał finał młodzików, w którym jako lider po eliminacjach wystąpił Gracjan Machaj. Gracjan zagrał w finałowej grze słabiej niż dzień wcześniej a jego najgroźniejszy w Tomaszowie rywal się poprawił i ostatecznie pięć kręgli zadecydowało o złotym medalu dla Adriana Stankiewicza z Gdańska. Gracjan musi się zadowolić medalem srebrnym. W pierwszej dziesiątce mieliśmy jeszcze dwóch wronczan – Bartosz Ruszczyk na miejscu ósmym i Maciej Olczyk na miejscu dziesiątym.

W klasyfikacji klubowej Dziewiątka-Amica Wronki zdobyła pierwsze miejsce, zwyciężając pewnie nad pozostałymi ekipami. Miejsce drugie dla Tucholanki Tuchola a trzecie dla OSiR Vector Tarnowo Podgórne.

Kolejny wyjazd dał nam znów wiele radości i zadowolenia. Piotr Rybarczyk, który aktualnie zajmuje się tą kategorią wiekową nie krył, że zabrakło niewiele do indywidualnego złota, którego mu szkoda. „Jeśli weźmiemy pod uwagę to, że startowaliśmy w tych zawodach z dużą presją – dwa tygodnie temu mieliśmy przecież bardzo udane zawody w Gostyniu – to należy bić brawa, że na innym obiekcie udało się potwierdzić aktualną dominację. Dodatkowo, po ubiegłorocznych mistrzostwach rozgrywanych we Wronkach, gdzie byliśmy zdecydowanie najlepsi – teraz triumfujemy również na wyjeździe” – podkreślił Prezes Klubu – Maciej Kląskała.