W końcu sukcesy w I lidze

W sobotę, 17 listopada 2012 r., rozegrano trzecie turnieje w pierwszej fazie rozgrywek grupowych I ligi PZK. Gospodarzem w grupie B była Dziewiątka Amica Wronki II, pierwsza drużyna (młodzieżowa) rywalizująca w grupie D pojechała do pobliskiego Sierakowa. W końcu doczekaliśmy się powodów do radości w tych rozgrywkach.

Nasza ekipa, którą przyjmując luźne nazewnictwo nazwać można „starszą”, wystąpiła w roli gospodarza turnieju grupy B. Po ciekawej i wyrównanej walce drużyna Dziewiątki wygrała turniej z bardzo dobrym wynikiem 2155, zaledwie o 3 kręgle wyprzedzając team z Pleszewa/Poznania. Jako pierwszy zagrał Krzysztof Sawala (506), który zaliczył zdecydowanie zbyt dużo rzutów zerowych (12). Dobry start zaliczył Tomasz Pajor (541). Najlepszy w naszej drużynie okazał się grający jako trzeci Tomasz Cyran, który uzyskał 557 kręgli. Na Leszku Kowalskim ciążyła spora presja, bo blisko byli rywale z Utechu, ale spisał się on bardzo dobrze i grą na poziomie 551 przypieczętował wygraną w turnieju. Sytuacja w grupie B jest wciąż ciężka dla nas, zajmujemy 4 miejsce, ale z 6 punktami tracimy już tylko jeden do premiowanego awansem drugiego miejsca. Przed ostatnim turniejem wszystko jest więc możliwe.

Młodzież wystąpiła w Sierakowie, gdzie grała grupa D (pięciozespołowa). Niestety po raz kolejny potwierdziło się, że sierakowski obiekt „nie leży” naszym młodym zawodnikom. Tylko grający jako pierwszy Kornel Ratajczak zakończył grę z 5 z przodu, na poziomie 506 punktów. Jego brat Tymoteusz gra 486, Mateusz Kląskała 469 a Patryk Janicki 493. Chłopacy zajmują 5 miejsce w turnieju i takie same w klasyfikacji łącznej w grupie. Wierzymy jednak, że zdobywane w ten sposób doświadczenie i ogrywanie się zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

Wyniki I ligi TUTAJ.