Mistrzostwa Świata w Lesznie

Trzynastoosobowa grupa wybrała się do Leszna na finałowe rozgrywki Mistrzostw Świata. Wyjazd, zorganizowany przez Zarząd, dał możliwość zobaczenia na żywo aktualnie najlepszych zawodników i zawodniczki na świecie. Było można oglądnąć rewelacyjną formę oraz doskonałą technikę gry. Wyniki, co prawda, nie były tak wysokie jak we wcześniejszych fazach turnieju ale mimo wszystko można było się wiele nauczyć.

Nasi młodzi zawodnicy obok lekcji gry mogli również „pstryknąć” sobie fotki z najlepszymi zawodnikami na świecie. Największą popularnością oczywiście cieszył się rekordzista świata Vilmos Zavarko, który na pewno troszeczkę był rozczarowany tym, że w tych mistrzostwach nie udało mu się wygrać wszystkich konkurencji. Dla nas jego sposób zachowania (przy przegranej) też mógł być wzorem do naśladowania – naprawdę nie było widać u niego rozgoryczenia.

Dla polskich działaczy, treneró i zawodników/czek te mistrzostwa dały jasną informację, że musimy się wszyscy wziąć do pracy by próbować dogonić uciekający kręglarski świat. Sportowo niestety jesteśmy daleko i aby to zmienić potrzebujemy dużego wysiłku od wszystkich nas.

Dla tych, którzy nie mogli pojechać do Leszna – live.kregle.net prowadziło transmisję na żywo – co było też naszym wronieckim akcentem w organizacji tej imprezy 🙂