Mistrzowskie medale do pełnych

Miniony weekend w kręglach stał pod znakiem Mistrzostw Polski Par i Mixtów do pełnych, które rozegrano w Gostyniu. W imprezie wzięło udział 79 zawodniczek i zawodników. Zważywszy na fakt, że towarzyszyło jej sporo kontrowersji i niepotrzebnych zawirowań chyba nie jest to najgorszy wynik. Nasz klub stawia na sport i rywalizację, więc do Gostynia oczywiście pojechaliśmy.

Od MPPiM Gostyń, 20-21.10.2012 r.

Sobota była dniem rywalizacji par kobiecych i męskich. Niestety wśród pań stawka była dość skromna a wyniki nie powaliły na kolana. Zawód sprawiły nasze dziewczyny, które bez wątpienia na medal było stać. Beata Śmiglak i Agnieszka Wojtkowiak uzyskały zaledwie 658 kręgli i zajęły 5 miejsce. Mistrzyniami zostały Elwira Śleńska i Bogusława Ułasewicz (684).

W gronie 27 par męskich było aż 5 reprezentujących Dziewiątkę Amica Wronki. Na medalsrebrny, spisali się Filip Brzóska i Mateusz Borowski, którzy po  niemal identycznej grze uzyskali wynik łączny 734. Do złotych medalistów (Chudziński, Galusiński) stracili tylko 4 kręgle. Słabiej spisały się pozostałe pary. Tomasz Pajor i Leszek Kowalski zajęli 14 pozycję (698), juniorzy Michał Pajor z Szymonem Adamczakiem byli 17 (682), Tomasz Cyran i Leszek Dopierała miejsce 23 (669) a 24 pozycja dla Leszka Woźniaka i Piotra Rybarczyka (653).

W niedzielę wśród 17 par mieszanych wystąpiły dwa tandemy z Wronek. Tutaj nasze pozycje były lepsze. Srebro zdobyli Beata Śmiglak i Filip Brzóska po grze na 720. Bezdyskusyjne zwycięstwo odnieśli Iza i Radek Cwojdzińscy (751). Szóste miejsce przypadło jednym z faworytów: Agnieszce Wojtkowiak i Tomkowi Cyranowi (695).
Załączamy także fotorelację z niedzielnych gier i dekoracji.