Wystartowała Superliga Kręglarska

W dniu dziejszym (tj. niedzielę 9 września) nasze drużyny zaingurowały nowy sezon ligowy. Troszkę odmienne nastroje towarzyszyły naszym Paniom i Panom.

Zaczniemy od tej milszej informacji. Nasza kobieca drużyna podejmowała leszczyńską Polonię, z którą to nigdy nie udało się wygrać we Wronkach. Ta zła passa została w końcu przerwana. Mecz był bardzo interesujący i trzymał w napięciu do samego końca, choć na pewno wyniki mogłyby być ciut wyższe. Jak to się jednak mówi, gra się tak jak przeciwnik pozwala. Nasze Panie wygrały 5:3 i różnicą 25 kręgli. Zwycięstwo cieszy, bo drużyna naszych v-ce Mistrzyń Polski lekko została przebudowana – w meczu zadebiutowała nowa zawodniczka Anna Piotrowska i to udanie bo zwycięsko w swoim pojedynku. Po długiej przerwie do startów w lidze wróciła Agnieszka Wojtkowiak, z czego bardzo się cieszymy. Pozostałe punkty z pojedynków zdobyły Marta Duszyńska i Iwona Pacholczyk. Opiekunem drużyny od tego sezonu została Beata Śmiglak, która również gra w naszym zespole. Dwa pozostałe punkty zdobyła Marta Duszyńska i Iwona Pacholczyk.

Z gorszymi humorami musieli wrócić do domów Panowie, których terminarz nie oszczędził i w dwa pierwsze mecze muszą rozegrać z Vice Mistrzem i Mistrzem Polski. W Tarnowie Podgórnym wielkich szans na zwycięstwo nie było a już pierwszy blok pokazał, że faworyci z tamtejszej Alfy Vector wysoko postawią poprzeczkę. W drużynie tarnowskiej zadebiutował Arkadiusz Stachecki i pokazał, że będzie dużym wzmocnieniem – 610 kręgli i zwycięstwo z Maciejem Kląskałą (558). Również wysoko przegrał drugi nasz zawodnik – Jarosław Maćkowiak nie miał nic do powiedzenia z Leszkiem Torką, który wynikiem 613 uzyskał najlepszy wynik dnia.

W drugim bloku liczyliśmy na punkty, ze względu na dość wyrównane osobowo składy. I nie myliliśmy się. Bartosz Krug wygrał z Maciejem Krzyżostaniakiem a Mateusz Olczyk wywalczył „rzutem na taśmę” 0,5 za remis z Tomaszem Masłowskim. Były to ostatnie punkty wronczan w tym meczu. Ostatni blok to gładka porażka zarówno Filipa Brzóski jak i Michała Pajora.

Za tydzień nasze Panie pojadą do Tarnowa Podgórnego a Panowie zagrają z Mistrzem Polski – Polonią 1912 Leszno u siebie (niedziela – 16.09.2012 o 12.00).