Młodzieżowy weekend we Wronkach

Od piątku do niedzieli na wronieckiej kręgielni trwały zmagania młodzieży, w ramach rozgrywanych Mistrzostw Okręgu Dzieci oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Organizatorami tych imprez byli: Wielkopolski Okręgowy Związek Kręglarski oraz Klub Kręglarski „Dziewiątka” Wronki.

W piątek do rywalizacji przystąpiły dzieci, które w jednym starcie wyłoniły spośród siebie Mistrzów Okręgu. W kategorii dziewczynek wystąpiły tylko 2 kluby: gospodarzy i Polonii 1912 Leszno. Wśród 13 dziewczynek tylko jedna to zawodniczka z Leszna. Już się przyzwyczailiśmy, że Nicoletta Dudziak rywalizuje o czołowe lokaty z naszymi zawodniczkami, z których niewątpliwie najzdolniejszą jest Sandra Szczepska. Właśnie ona zwyciężyła i to z bardzo dobrym rezultatem 352 kręgli. Na drugim miejscu podium stanęła leszczynianka – „Nicola” zbiła 337 kręgli a na trzecim Wiktoria Jądrzyk z 329 punktami koncie.

Wśród chłopców dominował Jakub Cwojdziński z Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (351), przed Krystianem Górniakiem z Wronek i Krzysztofem Bartkowiakiem z OSiR Vector Tarnowo Podgórne. Drugie miejsce Krystiana jest niewątpliwą niespodzianką, ale wynik 347 kręgli pokazuje duży potencjał tego młodego zawodnika. W tej konkurencji wystąpiło 20 chłopców z trzech klubów (z Wronek i dwóch klubów z Tarnowa Podgórnego).

Sobota i niedziela to rywalizacja kategorii młodziczek i młodzików. W sobotę grano eliminacje indywidualne ale również konkurencje par i mikstów. Dużo radości sprawili nam nasi gracze.

W konkurencji par młodziczek na podium stanęły dwie nasze pary. Drugie miejsce zajęły: Julia Brodziszewska z Patrycją Grzelak a trzecie miejsce Monika Gol z Sandrą Nowak. Nasze dziewczęta musiały uznać wyższość pary leszczyńskiej: Natalii Włodarczyk i Doroty Kwapisz, które nie tylko wygrały rywalizację par ale również pobiły rekord Polski wynikiem 1055.

Wsród par młodzików dominowali już jednak wrończanie. Nasza „etatowa” para: Mateusz Kląskała i Bartek Ruszczyk zwyciężyli zdecydowanie z drugą naszą parą: Kamilem Palaczem i Mateuszem Sawalą. Trzecie miejsce podium przypadło bliźniakom z Gostynia: Jędrzejowi i Kacprowi Michalakom.

Ciekawie było w konkurencji mikstów (par mieszanych), gdzie na 60 rzutów gry przemiennej walczono o kolejne tytuły. Tu nasza najlepsza para mieszana: Julia Brodziszewska i Mateusz Kląskała, zajęła trzecią lokatę, przegrywając jednym kręglem z parą z OSiR Vector Tarnowo Podgórne – Dominiką Witajewską i Maciejem Kozłowskim oraz 4 kręglami z parą leszczyńskiej Polonii – Natalią Włodarczak i Kacprem Sobkowiakiem.

W niedzielnych finałach zagrało pięć młodziczek i trzech młodzików wronieckich. Jednak to młodzicy opanowali swoją kategorię, zajmując wszystkie wysokości podium. Bartek Ruszczyk i Kamil Palacz obronili swoje pozycje, które zajmowali po eliminacjach a tym, który ich gonił z dalszej pozycji był Mateusz Kląskała, który w finale spisał się najlepiej i awansował na trzecią pozycję, minimalnie przegrywając z kolegami klubowymi.

W konkurencji młodziczek bezkonkurencyjna była Dorota Kwapisz z Polonii 1912 Leszno, która wygrała ze znaczną przewagą. Walka o kolejne miejsca była interesująca. Nasza Julia Brodziszewska grając identycznie w eliminacjach i finale zajęła drugą pozycję, ogrywając dwie kolejne zawodniczki z Leszna – Jolantę Stępczak i Natalię Włodarczyk.

Kolejne zawody młodzieżowe należą do bardzo udanych dla wronieckiej młodzieży. Dodając do tego szeroki skład kategorii dzieci można patrzeć w przyszłość naszego klubu z dużym spokojem i nadziejami.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW

WYNIKI MISTRZOSTW OKRĘGU WIELKOPOLSKIEGO DZIECI