Turniej Kręglarski o Puchar Rektora FWSD

W sobotę 2 czerwca 2012r. na wronieckiej kręgielni w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej rozegrano Turniej Kręglarski o Puchar Rektora Franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W kategorii mężczyzn zwyciężył Rafał Cyran (Wronki), a wśród kobiet Marzena Spychała (Wronki).

Rektor ufundował dla najlepszych zawodników i zawodniczek okolicznościowe puchary oraz nagrody książkowe. W zawodach brało udział 25 zawodników (mężczyzn i kobiet). Zdecydowana większość zawodników byli to gracze miejscowi, ale nie zabrakło także gości z Ostroroga, Szamotuł, Lulina. Zacięta rywalizacja trwała od godz. 10.00 do 17.30.

W eliminacjach zawodnicy oddawali po 60 rzutów do pełnych. Do finału awansowało 12 mężczyzn i 4 kobiety. Runda finałowa to 30 rzutów, który przyniósł wiele zaskoczeń i nieoczekiwanych zwrotów.

Wśród kobiet eliminacje wygrała Marzena Spychała z Wronek – 353, druga była Teresa Kowalska (Wronki) – 353, a trzecia Alicja Jabłońska (Wronki) – 335. Finał to popis najlepszej w tym dniu Marzeny Spychały (Wronki), która zwyciężyła w Turnieju Kręglarskiego o Puchar Rektora FWSD, druga była Teresa Kowalska (Wronki), trzecia Edyta Kląskała (Popowo) a czwarta Alicja Jabłońska.

W rywalizacji mężczyzn po eliminacjach prowadził Wiesław Grzywaczewski (Wronki) – 367 przed Leszkiem Kowalskim (Ostroróg) – 362 i Tomaszem Pajorem (Aleksandrowo) – 365. Finał to wspaniała gra Rafała Cyrana, który zagrał najlepszy wynik w finale 190 i z łącznym wynikiem 549 kręgli został zwycięzcą Turnieju Kręglarskiego o Puchar Rektora FWSD, drugi był Tomasz Cyran (Wronki) – 548, trzeci Wiesław Grzywaczewski (Wronki) – 538,  czwarty Tomasz Pajor – 537, piąty Kamil Jabłoński – 715, a szósty Marian Bzdręga – 531, siódmy Andrzej Spychała – 529, ósmy Leszek Kowalski – 526.

Najlepszych zawodników dekorowali: Rektor FWSD – o. Franciszek K.Chodkowski, Brat Justyn i V-ce Prezes K.K. „Dziewiątka” Wronki – Roman Bączkiewicz.

Turniej przebiegł w miłej i sportowej atmosferze. W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane są różne aktywności, turniej kręglarski jest już stałym elementem programu.

Roman Bączkiewicz