I liga w drodze do medali…

Nasze dwie drużyny rozegrały swoje turnieje w drugiej rundzie rozgrywek I ligi drużyn 4-osobowych PZK. We Wronkach toczył się turniej grupy E, w której gra I drużyna wronieckiej „Dziewiątki” i jest to grupa rywalizująca o miejsca 1-8. Druga drużyna wroniecka w II fazie rozgrywek rywalizuje w grupie G i jest to walka o miejsca 9-16.

Przypomnijmy, że przynależność do grup jest zależna od zajętych miejsc w pierwszej fazie rozgrywek I ligi. W fazie drugiej w każdej grupie są rozgrywane dwa turnieje, które decydują o tym kto zagra w turniejach finałowych.

Zacznijmy może od występu drużyny, która dzięki bardzo dobrej grze w I fazie, awansowała do II fazy z wynikiem pozwalającym organizować jeden z dwóch turniejów tego etapu. Drużyna wystąpiła w składzie: Jacek Nykiel, Tomasz Cyran, Leszek Dopierała, Kornel Ratajczak i Patryk Janicki.

Nasza drużyna rozpoczęła silnym akcentem bo, najlepszym w turnieju wynikiem 571, grę rozpoczął Kornel Ratajczak. Uzyskując bardzo dobry wynik i dużą przewagę dał drużynie silny argument do wygrania turnieju. Pozostali zawodnicy nie zaprzepaścili swojej szansy. Właściwie nie było w turnieju momentu, w którym ich pierwsze miejsce było zagrożone. Jako drugi do gry wyszedł Jacek Nykiel, który zagrywa 541 i szkoda tylko słabszych zbieranych bo wynik mógł być znacznie wyższy. Bardzo równą formę przez wszystkie tory zaprezentował Tomasz Cyran (558) a grający w ostatnim bloku Leszek Dopierała (520) kontrolował uzyskaną wcześniej przewagę.

Analizując grę naszych zawodników można zauważyć jeszcze duży potencjał w grze do zbieranych – szczególnie do pojedynczych kręgli, w których uciekło trochę rzutów. Dużą domeną jest za to uzyskiwana przewaga w grze do pełnego ustawienia.

Za plecami naszej drużyny toczyła się za to zacięta rywalizacja o pozostałe pozycje, o czym świadczy choćby fakt, że drugą Polonią Łaziska Górne a ostatni Zryw Sieraków dzieliło tylko 10 kręgli różnicy. Trzecie miejsce w turnieju zajął Utech Team Poznań.

Najlepsze rezultaty w drużynach uzyskali: Kornel Ratajczak z Dziewiątki Wronki (571), Kamil Fajkus z Polonii Łaziska Górne (563), Przemysław Spychaj z Utech Team Poznań (552) oraz Karol Nowa ze Zrywu Sieraków (548).

Druga drużyna wronieckiej „Dziewiątki” swoją przygodę I ligową kontynuuje w grupie G, rywalizując o miejsca 9-16. Drużyna składa się z zawodników, którzy pierwszy raz startują na arenie ligowej a więc to prawdziwy beniaminek. Mimo to, kilku zawodników tej drużyny zalicza bardzo dobre starty. Liderami tego turnieju zostają Tomasz Pajor (556) i Leszek Kowalski (550). Dobrym wynikiem (532) występ drużyny kończy nasz junior młodszy – Michał Pajor. Szkoda więc bardzo, że na kręgielni w Tarnowie nie poradził sobie Leszek Woźniak, którego zmienił na ostatnim torze Radek Świniarski bo zwycięstwo w turnieju było bardzo blisko. Ostatecznie drużyna z Wronek zdobywa 3 punkty (za drugie miejsce) a przegrywa z gospodarzami turnieju – drużyną OSiR-Vector Tarnowo Podgórne. Na trzecim miejscu plasuje się RSKK OSiR Racibórz. Niestety Wejherowianka Wejherowo kolejny już raz nie dociera na turniej.

Podsumowując – weekend dla drużyn I ligowych bardzo udany. Z dużymi nadziejami czekamy na kolejne turnieje (już 19 lutego), szczególnie interesować nas będzie drugi turniej grupy E w Sierakowie. Tam rozegra się już walka o wejście do pierwszej czwórki tegorocznych rozgrywek.

Maciej Kląskała