Trzy punkty z Tarnowa Podgórnego

W dniu 06.01.2012r. drużyna Dziewiątki Wronki rozegrała mecz z 7 kolejki Superligi Kobiet. Zawodniczki z Wronek wyjechały na mecz do Tarnowa Podgórnego. Ponieważ jest to już runda rewanżowa, trwa walka o punkty bonusowe za dwumecz, które w znacznym stopniu mogą decydować o końcowym układzie w tabeli. Po przegranej w I rundzie 3:5 o bonus miało być trudno, ale ważne było zdobycie kompletu punktów. Gospodynie „Alfa-Vector OSiR Tarnowo Podgórne” stawiły opór, ale końcowe słowo należało do „Dziewiątki” Wronki. Drużyna z Wronek wygrała z ekipą z Tarnowa Podgórnego 6:2; w torach 15,5:8,5, przy stosunku kręgli (3297:3234) i zainkasowała 3 punkty.

 „DZIEWIĄTKA” Wronki wystąpiła w składzie: Natalia Skrzypczak, Agata Banaszak, Marta Woźniak, Marta Duszyńska, Monika Bugaj, Beta Śmiglak, Iwona Pacholczyk – rezerwowa.

Po pierwszym bloku Dziewiątka remisuje z Tarnowem Podgórnym 1:1, przy różnicy 2 kręgli dla Alfy. Marta Duszyńska gładko wypunktowała 4:0 Patrycję Kicińska i jej zmienniczke od 31 rzutu Joannę Filip przy wyniku w kręglach 568:513. Monika Bugaj przy dobrej grze ulega 1:3 najlepiej dysponowanej zawodniczce tego dnia Małgorzacie Leopold, przy wyniku 538:595.

W kolejnym bloku spotkania w Tarnowie Podgórnym oba zespoły wywalczyły również po 1 punkcie, a wronczanki objęły prowadzenie 8 kręglami. Natalia Skrzypczak kontroluje pojedynek z Liwią Strzelczak, wygrywa pewnie trzy pierwsze tory i przegrywa tor 4 tylko 2 kręglami. Natalia uzyskała 564 kręgle, a jej przeciwniczka 543. Marta Woźniak przegrywa trochę pechowo 1:3 (520:531) z Martyną Pilarską. Na torach 2 i 3 wg startu wybija sobie „samoloty”, przez które przegrywa minimalnie tory.

W ostatnich pojedynkach punktowały już tylko zawodniczki z Wronek przechylając skutecznie szalę zwycięstwa na korzyść „Dziewiątki”, powiększając różnicę w kręglach do 63. Nie najlepiej dla Beaty Śmiglak zaczął się jej pojedynek z Joanną Bonk – pierwszy tor „w plecy” różnicą 21 kręgli. Na szczęście później Śmiglak poprawiła grę i wygrała kolejne 3 tory i w końcowym rozliczeniu 3:1 przy wyniku w kręglach 530:516. Agata Banaszak w swym najlepszym meczu w sezonie bez większego trudu wygrała z Izabelą Torką 3:1 (577:536). Agata  uzyskała najlepszy wynik we wronieckiej drużynie.

Dwa punkty za lepszy wynik w kręglach przypadają zawodniczkom z Wronek. Mecz kończy się ostatecznie wygraną DZIEWIĄTKI Wronki 6:2. O końcowym sukcesie całego zespołu zdecydowało doświadczenie zawodniczek, poparte dobrą grą młodszych koleżanek i uzyskanie średniej 550 kręgli na zawodniczkę.

Wroniecka drużyna po 7 kolejkach zajmuje 1 miejsce

 

Roman Bączkiewicz