Marta Woźniak V-ce Mistrzynią Polski

19-20 listopada w Tomaszowie Mazowieckim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w konkurencjach par i indywidualnych. „Dziewiątka” Wronki przywiozła z tego championatu dwa czwarte miejsca w parach i jeden srebrny medal.

„Dziewiątka” Wronki – juniorska czołówka Polski…

Start naszych reprezentantów to gra czterech par – dwóch żeńskich i dwóch męskich. Można było liczyć tu na pewno na dwa miejsca w ścisłej czołówce i tak się stało. Najpierw para juniorek – Marta Woźniak i Sylwia Machniewska rywalizację zakończyła na miejscu czwartym, troszkę szkoda słabszego ostatniego toru bo medal brązowy był na wyciągnięcie ręki.

Jeszcze bliżej medalu była para juniorów – Bartosz Krug i Mateusz Olczyk, którzy grali w ostatnim bloku turnieju par i emocje rywalizacji medalowej towarzyszyły wszystkim zgromadzonym na kręgielni… O brązowym medalu zadecydował 1 kręgiel, co niestety w tym przypadku oznaczało brak medalu dla ekipy wronieckiej.

To czego zabrakło w sobotnim turnieju par miało przyjść w niedzielne finały indywidualne, w których zobaczyliśmy 3 reprezentantów Wronek.

Marta Woźniak po eliminacjach zajmowała siódmą pozycję. Swój start zaczęła dość nerwowo i nieskutecznie ale od drugiego toru zaczęła grać celnie i ostatecznie uzyskała najlepszy wynik dnia (559) a to dało jej awans na drugi stopień podium i tytuł V-ce Mistrza Polski na sezon 2011/2012. Ostatni blok juniorek (pierwsza szóstka) tego dnia spisywała się znacznie słabiej ale pierwsze miejsce obroniła tarnowianka – Małgosia Lepold i to ona zdobyła tytuł mistrzowski, brąz dla pleszewianki Anny Szymoniak.

W turnieju indywidualnym juniorów zobaczyliśmy dwóch naszych reprezentantów – miejsce 10 po eliminacjach zajmował Mateusz Olczyk a 6 pozycję Bartosz Krug. Nasi chłopcy zagrali w finale bez fajerwerków a to dało im ostatecznie miejsce 8 (Bartek) i 9 (Mateusz). Bardzo ciekawie wyglądała za to rywalizacja o medale… O złoto bardzo zaciekle walczyli leszczyniacy – Bartosz Włodarczyk, który zaatakował z dalszej pozycji i Mikołaj Konopka, broniący pozycji lidera. Ostatecznie wygrywa ten pierwszy i on zdobywa tytuł mistrzowski. Trzecie miejsce przypada tomaszowianinowi – Maciejowi Witkowi, który wcześniej dobrym rezultatem dał sobie nadzieje medalowe i na rozstrzygnięcie oczekiwał na trybuchach.

Galeria zdjęć

Szczegółowe wyniki MP Juniorów/rek 2011/2012

Podsumowując start naszej reprezentacji – należy cieszyć się z medalu Marty, który jest bardzo ważnym sukcesem w jej karierze. Na pewno liczyliśmy na medal w parach i dwa czwarte miejsca są lekkim rozczarowaniem. Za dwa tygodnie rywalizować będziemy w kategoriach seniorskich – tam będzie jeszcze trudniej o medale ale… o tym poinformujemy później…