Wronki „kręglami stoją”…

W weekend 15-16 października 2011 r. we Wronkach rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Par i Mikstów w grze do pełnych. Turniej jest rozgrywany wśród zawodników, którzy nie grają w rozgrywkach Superligi Kręglarskiej a tym samym grają w kręgle bardziej rekreacyjnie. W turnieju mogą startować zarówno zawodnicy zrzeszeni w klubach jak i Ci, którzy nie są zarejestrowani w żadnym stowarzyszeniu sportowym.
Dwudniowe zmagania, 84 zawodników i zawodniczek z największych ośrodków kręglarskich w Polsce, kilka naprawdę fenomenalnych wyników, 3 komplety rozdanych trofeów Mistrzostw Polski – to bilans tego co zdarzyło się w miniony weekend na wronieckiej kręgielni.

W sobotę, w pierwszym dniu zawodów rozegrano konkurencje par kobiecych i męskich. Do turnieju, jak już się przyzwyczailiśmy zgłosiło się więcej mężczyzn i to od nich rozpoczniemy naszą relację.
Dość wcześnie została powieszona poprzeczka tytułu Mistrza Polski. Stało się to za sprawą pary zawodników niezrzeszonych, którzy grali w barwach, w których występują w lokalnej wronieckiej lidze – zawodnicy Samsunga Wronki – Hubert Jaskuła i Rafał Wilkosz. Osiągnęli oni wynik 749 kręgli (365+384) na „dystansie” 2×60 rzutów.
Jak się okazało wysoko postawiona poprzeczka nie została do końca dnia już pokonana, choć w kilku grach zanosiło się na to. Najbliższe tego były dwie pary grające jako ostatni blok turnieju sobotniego. Tomasz Dziubecki i Tomasz Wojciechowski z Tomaszowa Mazowieckiego uzyskali ten sam wynik łączny (366+383) ale o miejscu decydował lepszy wynik zawodnika – a w tym elemencie o jeden! kręgiel lepsza była para z Wronek.
Rewelacyjną pogoń za najlepszymi stoczyli również Karol Nowak i Jarosław Kramer, którzy od wielu lat rywalizują w różnych rogrywkach, tworząc niezrzeszoną drużynę Zrywu Sieraków. 366+379 starczyło na brązowy medal i tytuł II V-ce Mistrzów Polski.
Wśród Pań równych sobie nie miały zawodniczki niezrzeszone Beata Boros z Kielc i Marzena Spychała z Wronek, które wręcz „zdemolowały” pozostałe pary kobiece a wynikiem łącznym 752 (387+365) okazały się najskuteczniejsze wśród wszystkich par (męskich i kobiecych) w sobotnim turnieju. Wynik Beaty Boros był najlepszym osiągnięciem dnia…
Na podium Mistrzostw Polski mieliśmy również inne zawodniczki, które skompletowały pary z różnych kręglarskich ośrodków… V-ce Mistrzostwo Polski zdobyła zawodniczka niezrzeszona z Tarnowa Podgórnego Izabela Cwojdzińska i zawodniczka niezrzeszona z Lubina Janina Śleńska (728). Brązowy medal przypadłBogusławie Ułasewicz, reprezentującej klub OSiR Tarnowo Podgórne oraz Elwirze Bąk z Lubina (714).
Niedzielne miksty to rywalizacja, w której na jednym torze staje kobieta i mężczyzna. Gra polega na oddawaniu rzutów naprzemiennie. W rywalizacji o Mistrzostwo Polski Mikstów w grze do pełnych decyduje gra na 120 rzutów.
Do tej konkurencji na starcie zgłosiło się ostatecznie 21 par, choć na pewno byłoby więcej – gdyby frekwencja wśród „płci pięknej” byłaby wyższa. Tytuł Mistrzów Polski został rozstrzygnięty dość wcześnie, już w drugim bloku bardzo wysoki wynik 763 kręgli uzyskała para Dziewiątki Wronki – Agnieszka Wojtkowiak i Tomasz Cyran. Drugie miejsce zajęła para ze Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska – Violetta Kolendowicz i Marek Podyma (735), którzy w pierwszej połowie swojej gry dali zgromadzonej publiczności dużo wspaniałej gry i 396 punktów na półmetku. Druga część gry była już dosyć nerwowa i do wyniku wrończan nie zdołali się zbliżyć. Brązowy medal przypadł parze dosłownie „mieszanej” – z Pleszewa Iwonie Jezierskiej i z Lubina Ireneuszowi Skowronkowi (727).
Podsumowując zawody, należy się cieszyć z dobrze przygotowanej imprezy a przede wszystkim z faktu, że wszystkie złote medale przypadły zawodniczkom i zawodnikom, którzy kręgle uprawiają we Wronkach. Jest to dobitnym dowodem, że miasto Wronki „kręglami stoi“.

W imieniu organizatorów
Maciej Kląskała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.